نتایج در این بخش نمایش داده می شود

شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق ۹۹ – ۱۴۰۰

هدف اصلی دانشگاه امام صادق ایجاد ارتباطی تنگاتنگ میان علوم انسانی متداول می باشد .

در دانشگاه امام صادق ،دانشجویان همزمان با تحصیل علوم انسانی ،علوم متداول انسانی را نیز می آموزند . یکی از شاخص های دانشگاه امام صادق جداسازی جنسیتی دانشجویان در دانشگاه می باشد .

چرا که بسیاری از خانواده های مذهبی در نظر دارند فرزندانشان در محیطی تحصیل نمایند که محیطی مذهبی داشته باشد در راستای تحقق این امر دانشگاه امام صادق به دو بخش برادران و خواهران تفکیک گردیده شده است . 

در مقاطع تحصیلی مختلف به صورت مقطع کارشناسی ارشد پیوسته برادران ،مقطع دکتری برادران ،مقطع کارشناسی پردیس خواهران و مقطع کارشناسی ارشد پردیس خواهران می باشد .

به طور کلی شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق چندین برابر ظرفیت خود اقدام به دعوت مصاحبه می نماید و پس از یک آزمون شفاهی اقدام به پذیرش دانشجو می نماید .

بیشتر بخوانید :

شیوه‌ی حل آزمون‌های تستی

روش زدن تست ریدینگ کنکور

۷ اشتباه در مدیریت زمان

شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق 99 – 1400

یکی از مزایای ثبت نام دانشگاه امام صادق 99 این می باشد که ثبت نام و قبولی در این دانشگاه هیچگونه محدودیتی در انتخاب رشته کنکور سراسری داوطلب ایجاد نمی نماید

و در صورت پذیرش در دانشگاه امام صادق ،رشته قبولی داوطلب در کنکور سراسری 99 نیز پا برجا بوده و داوطلب قادر خواهد بود از میان دو رشته پذیرفته شده ،رشته و دانشگاه مورد علاقه خود  را انتخاب رشته نماید .

تمامی  داوطلبینی که خواستار شرکت در ثبت نام دانشگاه امام صادق 99 می باشند می بایست علاوه بر شرایط عمومی کنکور سراسری 99 ،شرایط ذیل را نیز دارا باشند:

تدین به دین مبین اسلام و مذهب شیعه اثنی عشری

2)التزام به نظام جمهوری اسلامی ایران و ولایت مطلقه فقیه3

)متولد سال 1378 و بعد از آن :انجام خدمت سربازی یا تحصیل در حوزه علمیه و مانند آن تاثیری درشرط سنی ندارد4

)برخورداری از سلامت و توانایی جسمی و روانی

 5)داشتن گواهی دیپلم و پیش دانشگاهی و شرکت در یکی از گروه های آزمایشی ریاضی،تجربی ،انسانی از آنجایی که مراحل ثبت نام دانشگاه امام صادق شامل 2 مرحله می باشد و می بایست در سامانه ثبت نام دانشگاه امام صادق ثبت نام نمایید.

مرحله آزمون شفاهی ثبت نام دانشگاه امام صادق99

همانگونه که در بالا به ان اشاره شد  پس از اینکه متقاضیان در کنکور سراسری 99 و سامانه ثبت نام دانشگاه امام صادق ثبت نام نمودند ،گزینش دانشگاه از میان داوطلبان معرفی شده چند برابر ظرفیت توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای شرکت در آزمون شفاهی دعوت به عمل می اورد .

در این مرحله صلاحیت های عمومی و علمی داوطلبان مورد بررسی قرارا می گیرد . معدل کتبی دیپلم ونمره کل آزمون سراسری،اصلی ترین معیار های علمی پذیرش می باشد که در مرحله آزمون شفاهی مورد بررسی قرار خواهد گرفت

.و لذا بالاتر بودن این دو عامل به معنای کسب امتیاز بیشتر در صلاحیت های علمی داوطلب می باشد که قدرت رقابت وی با دیگر داوطلبان را افزایش می دهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.