خبرهای ویژه

» مشاوره و برنامه ریزی » غذاهای ممنوعه برای کنکوری‌ها

تاریخ انتشار : 2020/07/28 - 19:47

 کد خبر: 23037
 558 بازدید

غذاهای ممنوعه برای کنکوری‌ها

کنکوری‌ها باید به خوراک خود اهمیت دهند چرا که مواد غذایی سالم باعث افزایش قدرت تمرکز و یادگیری آن‌ها می‌شود. کنکوری‌ها چگونه هوششان را افزایش دهند؟ حیدر عظمایی پژوهشگر طب سنتی با اشاره به اینکه تغذیه مناسب باعث بالا رفتن قدرت تمرکزمی‌شود، گفت: کنکوری‌ها باید در قدم اول به خوراک خود اهمیت دهند چرا که […]

غذاهای ممنوعه برای کنکوری‌ها

کنکوری‌ها باید به خوراک خود اهمیت دهند چرا که مواد غذایی سالم باعث افزایش قدرت تمرکز و یادگیری آن‌ها می‌شود.

کنکوری‌ها چگونه هوششان را افزایش دهند؟


حیدر عظمایی پژوهشگر طب سنتی با اشاره به اینکه تغذیه مناسب باعث بالا رفتن قدرت تمرکزمی‌شود، گفت:

کنکوری‌ها باید در قدم اول به خوراک خود اهمیت دهند

چرا که مواد غذایی سالم باعث بالا رفتن قدرت تمرکز و یادگیری آن‌ها می‌شود، همچنین این افراد در مصرف لبنیات بدون مسهل افراط نکنند.

وی بیان کرد:

لبنیاتی مانند پنیر، ماست و دوغ موجب سردی زیاد مغز، خواب آلودگی و کاهش قدرت یادگیری می‌شود و هنگام خوردن این مواد از مسلهاتی مثل زیره، شوید، پونه و گل‌سرخ استفاده کنند، بعد از خوردن لبنیات بهتر است چند عدد خرما نیز میل شود.این پژوهشگر طب سنتی افزود: کنکوری‌ها باید روزانه یک لیوان شیر به همراه چند عدد خرما مصرف کنند، این افراد از خوردن غذا‌های زیاد سرخ شده، پر چرب، دیر‌هضم، پُِر‌حجم و کنسرو شده پرهیز کنند چرا که موجب کسالت و خستگی می‌شوند و باعث اختلالات در گوارش خواهد شد.

بیشتر بخوانید :

اهمیت و ضرورت برنامه ریزی تحصیلی

استفاده از برنامه درسی

شیوه‌ی حل آزمون‌های تستی

نقش خانواده‌ها در کاهش استرس کنکوری‌هاعظمایی تشریح کرد:

کنکوری‌ها چند روز مانده به امتحانات دچار استرس‌های روانی می‌شوند که این اضطراب و هیجان‌ها موجب کاهش یادگیری و بروز مشکلات گوارشی مثل دل‌درد، اسهال، یبوست، نفخ و باد می‌شود و حتی ممکن است دچار بیخوابی یا پُر‌خوابی شوند.وی با اشاره به نقش خانواده‌ها در کاهش استرس کنکوری‌ها، گفت:

خانواده‌ها نقش پررنگی در پیشرفت کنکوری‌ها دارند؛ خانواده‌ه باید با فرزندانشان همدلی مناسبی داشته باشند و از ایجاد هرگونه تنش، اضطراب و استرس به کنکوری‌ها پرهیز کنند.این پژوهشگر طب سنتی بیان کرد:

کنکوری‌ها را به هیچ عنوان نباید با همسالان خود مقایسه کرد، آرام کردن محیط خانه بسیار اهمیت دارد و در یادگیری بهتر کنکوری‌ها بسیار تاثیر گذار است، خانواده‌ها باید با همدلی، محیطی را برای کنکوری‌ها فراهم کنند تا به دور از هرگونه اضطراب مطالعه داشته باشند.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : مشاوره و برنامه ریزی , آزمون سراسری 1400 , آزمون سراسری 99 , صفحه نخست , مطالب پزشکی , مقالات مشاوره ای , گزارش , یادداشت
ارسال دیدگاه

*

code