نتایج در این بخش نمایش داده می شود

پر کردن دفتر برنامه ریزی و تاثیر آن بر افزایش ساعات مطالعه

پر کردن دفتر برنامه ریزی و تاثیر آن بر افزایش ساعات مطالعه

خیلی از دانش آموزان پیش مشاوران خود بیان می کنند که حوصله پر کردن دفتر برنامه ریزی را ندارند بسیاری از داوطلبان پر کردن دفتر برنامه ریزی را کار بیهوده ای می دانند و فکر می کنند وقت تلف کردن است غافل از اینکه هر ساله سیل عظیمی از رتبه برتری ها در مصاحبات خود به پر کردن دفتر برنامه ریزی اشاره می کنند بسیاری از افراد موفق در دنیا نیز همین روال را در زندگی روز مره خود داشته اند و با برنامه هر روز خود را شروع می کردند. در زیر دلایلی قانع کننده برای ضرورت پر کردن دفتر برنامه ریزی خواهیم آورد:

۱- در کنکور مهم ترین و اصلی ترین رقیب هر داوطلب خودش است برای اینکه بتواند نسبت به هفته قبل و حتی روز های  قبل خود بهتر باشد نیاز به پر کردن دفتر برنامه ریزی دارد چرا که با علم به این که مثلا هفته گذشته ۴۰ ساعت مطالعه داشته است باید تلاش کند که بر ساعت مطالعه خود بیافزاید.

۲- با پر کردن دفتر برنامه ریزی داوطلب می تواند بین ساعات مطالعه دروس اختصاصی و عمومی خود تعادل برقرار کند و یه نسبت منطقی بین آن ها در فصل های مختلف سال ایجاد کند.

۳- با پر کردن دفتر برنامه ریزی متوجه خواهیم شد که چه دروسی را کم و یا چه دروسی را بیشتر مطالعه کرده ایم و با تطابق با درصد های آزمون های آزمایشی  به ایرادات خودمان در مطالعه دروس پی می بریم.

۴- با پر کردن دفتر برنامه ریزی به تعداد تست هایی که برای هر یک از دروس اختصاصی و عمومی نیز در طول هفته زده ایم اطلاع پیدا خواهیم کرد و هر هفته بر تعداد تست های زده خود می افزاییم.

۵- پر کردن دفتر برنامه ریزی نهایتا باعث می شود که داوطلب از مسیر اصلی خود برای کنکور سراسری دور نشود و دروس را به روش صحیح مطالعه کند و برای هر یک از درس های اختصاصی و عمومی با توجه به درجه اهمیت آن در کنکور سراسری زمان لازم برای مطالعه در هفته بگذارد.

نکته پایانی: به همه داوطلبان در هر پایه تحصیلی توصیه اکید خواهیم داشت که خود را به پر کردن دفتر برنامه ریزی عادت دهند و شک نداشته باشند که بعد از چند هفته به وضوح نتایج آن را مشاهده خواهند کرد.

برای نوشتن ساعات مطالعه خود در دفتر برنامه ریزی نیاز نیست هزینه آنچنانی کنید در هر دفتری می توانید این کار را انجام دهید چرا که مهم ترین هدف از این کار ثبت ساعات مطالعه است و زیبایی دفتر مد نظر ما نیست!

حتما تعداد تست هایی که برای هر درس می زنید نیز در دفتر برنامه ریزی یادداشت کنید. علاوه بر پر کردن دفتر برنامه ریزی توصیه می شود کار هایی را که روز بعد در صدد انجام آن هستید شب قبل بر روی برگه ای یادداشت کنید که بسیار مفید خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.