نتایج در این بخش نمایش داده می شود

کنکور حذف نمی‌شود چون ۸ هزار میلیارد گردش مالی دارد

یکی از پیشنهادهای دانشگاه آزاد اسلامی این است که به جای برگزاری یک کنکور در سال و وارد کردن استرس به خانواده‌ها چند بار در سال کنکور برگزار شود و بالاترین نمره فرد ملاک پذیرش قرار گیرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه آزاد پیشنهاد حذف کنکور را ارائه کرده است گفت: افراد دینفعی وجود دارند که اجازه نمی‌دهند کنکور حذف شود.به گزارش تجارت امروز، فرهاد رهبر در مراسم گرامیداشت روز دانشجو و یادواره شهید سیدمصطفی موسوی – جوان‌ترین شهید مدافع حرم – گفت: سه شهید دانشجو با هدف مقابله با استکبار و آمریکا، در ۱۶ آذر ۱۳۳۲ به شهادت رسیدند و خون این شهدای دانشجو، امروز برای مقابله با نظام سلطه و استکبار در رگ دانشجویان می‌جوشد که یکی از این دانشجویان شهید سیدمصطفی موسوی است.

وی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری مراسم گرامیداشت شهید موسوی، اظهار کرد: خط مبارزه با استکبار از ۱۶ آذر ۱۳۳۲ تا امروز ادامه داشته است. دانشگاه آزاد اسلامی ۶۰ دانشجوی شهید مدافع حرم تقدیم انقلاب اسلامی کرده و همه آنها در مقابله با استکبار و سلطه‌گری است که از ۱۶ آذر ۱۳۳۲ و قبل از آن آغاز شده و تا امروز ادامه دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: این روز و هفته، هفته مقابله با استکبار است و یک روز آن می تواند روز دانشجو باشد که همواره در مقابله با استکبار پیشتاز بوده‌اند. ما به دانشجویانی که درخشیدند و به عنوان کسانی که با بصیرت خود، آگاهی جامعه را افزایش و در خط مقدم مبارزه با استکبار قرار دادند، افتخار می کنیم.

فرهاد رهبر ابراز امیدواری کرد بتوانیم رهرو راه شهدا باشیم و از خون آنها برای رسیدن به اهداف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی حمایت کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد تصریح کرد: امیدوارم روحیه انقلابی‌گری و مطالبه‌گری همواره در مسئولان موج بزند و بنده از این روحیه پرشور، پرتلاش و مطالبه‌گر استقبال می کنم و امیدوارم این روحیه موجبات رشد دانشگاه آزاد اسلامی و کشور را فراهم کند.

وی با تشکر از دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، دکتر داداندیش رئیس واحد تهران غرب و حجت‌الاسلام والمسلمین کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی برای برگزاری مراسم روز دانشجو و گرامیداشت شهید موسوی جوان‌ترین شهید مدافع حرم، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی از بدو تأسیس تاکنون رسالتی داشته که با حمایت امام خمینی(ره) و درایت مقام معظم رهبری و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی توانسته خدمت بزرگی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پایه‌گذاری کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: اکنون دانشگاه آزاد اسلامی به درخت تنومندی تبدیل شده که برکت آن کل کشور را در بر گرفته و با دارا بودن ۵میلیون و ۷۰۰هزار فارغ‌التحصیل در هر خانواده یک پایگاه و جایگاه را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در نسل اول خود به خوبی از عهده امور برآمد، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در نسل دوم خود که به امر پژوهش و تحقیق مرتبط است، توانست بدرخشد و رتبه اول تحقیق و پژوهش، مقالات، مجلات و تحقیقات کاربردی را به خود اختصاص دهد و وظیفه خود را به خوبی ایفا کند.

رهبر با بیان اینکه نسل سوم دانشگاه آزاد اسلامی به حل مسئله و کمک به رفع مشکلات مردم تاکید دارد، ابراز امیدواری کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده بتواند در حل مشکلات دولت و جامعه کمک کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه کمک به حل مسائل مردم و دولت، یکی از وظایف دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت: از دولتمردان که توانستند با همکاری خود، این شجره طیبه و درخت تنومند را به بار بنشانند، تشکر می کنیم. امروز دولت جمهوری اسلامی با حمایت خود از دانشگاه آزاد اسلامی، توانمندی این دانشگاه را تقویت می کند و ما وظیفه خود می دانیم دولت را یاری کنیم.

بر اساس این گزارش، در پایان این مراسم، فرهاد رهبر در گفت‌وگو با دانشجویان دانشگاه آزاداسلامی، در جریان مسائل و مطالبات آنها قرار گرفت و در حاشیه مراسم با دانشجویان برگزیده عکس یادگاری گرفت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین در حاشیه این مراسم گفت: در دانشگاه تهران از نظرات دانشجویان در برنامه‌ریزی‌های دانشگاه استفاده کردم و اکنون نیز استفاده می‌کنم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه مراسم روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب در جمع خبرنگاران درباره برگزاری مستقل آزمون های مقاطع مختلف این دانشگاه، گفت: این سؤال را باید از وزارت علوم و سازمان سنجش پرسید، این موضوع از نظر ما حل شده است، ولی باید ببینیم نظر وزارت علوم و سازمان سنجش در این زمینه چیست.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی عضو کمیته بررسی این موضوع است و پیشنهاد بنده بود حذف کنکور که مدت‌ها مسکوت باقی مانده، مورد بررسی مجدد قرار بگیرد، گفت: رئیس‌جمهور دستور داد که شورای عالی انقلاب فرهنگی کمیته‌ای را تشکیل و این مسأله را در دستور کار قرار دهد تا برنامه عملیاتی حذف کنکور مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا سازمان سنجش منحل می شود یا خیر؟ گفت: بحث انحلال مطرح نیست، بلکه مسأله تغییر ساختار در دست بررسی است. در دنیا چند کنکور در سال برگزار می‌شود و یک فرد می‌تواند با بالاترین نمره‌ای که از کنکورها می‌گیرد در دانشگاه‌ها پذیرش شود.

وی در خصوص رفع نگرانی خانواده ها از کنکور، گفت: یکی از پیشنهادهای دانشگاه آزاد اسلامی این است که به جای برگزاری یک کنکور در سال و وارد کردن استرس به خانواده‌ها چند بار در سال کنکور برگزار شود و بالاترین نمره فرد ملاک پذیرش قرار گیرد.

فرهاد رهبر خاطرنشان کرد: یک لولا میان نظام پرورشی و نظام آموزش عالی وجود دارد که بر این اساس هشت هزار میلیارد تومان گردش مالی آن است، یعنی کلاس‌های کنکور، برگزاری آزمون و مسائل این‌چنینی دارای ۸ هزار میلیارد تومان گردش مالی است که افرادی اجازه نمی‌دهند کنکور حذف شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه باید ببینیم چه کسانی و به چه دلایلی نمی گذارند کنکور حذف شود، گفت: این طرح را دنیا اختراع کرده و ما می‌توانیم از آن استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه نظارت سیستماتیک به منظور بررسی واحدها را در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد کردیم، گفت: امکانات رفاهی باید در شأن دانشجویان باشد، اما نباید انتظار داشت که اگر دانشجویی خوابگاه مناسبی ندارد، برای او خوابگاه درست کنیم.

رهبر با بیان اینکه سرانه آموزشی هر دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی ۱۲.۷ درصد است که متوسط کل کشور کمتر از ۱۰ و برای برخی دانشگاه‌ها کمتر از سه یا چهار است، گفت: معدل واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در امکانات رفاهی بیشتر از معدل کل کشور است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص رفع مشکلات علیرضا کریمی کشتی‌گیر کشورمان اظهار کرد: ما اعلام می‌کنیم این کشتی‌گیر از افتخارات کشور است و وظیفه داریم به او کمک کنیم.

وی با بیان اینکه پیشنهاد می‌دهیم یک هفته با نام مقابله با استکبار داشته باشیم که یک روز آن روز دانشجو باشد، با اشاره به مراسم روز دانشجو، گفت: چنین جلسه‌ای در تاریخ دانشگاه آزاد اسلامی بی‌سابقه بود که رئیس هیأت موسس و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از نزدیک صحبت دانشجویان را بشنوند و این مسأله حکایت از ایجاد فضای باز برای همه جناح‌ها دارد، ولی نباید وجه استکبارستیزی را از ۱۶ آذر بگیریم.

رهبر با اشاره به اینکه آسیب‌های اجتماعی از مشکلات جدی کشور است، گفت: بنده در دانشگاه تهران از نظرات دانشجویان در برنامه‌ریزی‌های دانشگاه استفاده کردم و اکنون نیز استفاده می‌کنم. از دانشجویان درخواست دارم درباره این مسائل فکر کنند. /ایسنا

یک نظر برای "کنکور حذف نمی‌شود چون ۸ هزار میلیارد گردش مالی دارد" ارسال شده
  1. Mahdi گفت:

    حذف کنکور=فلج شدن کشور
    اگه کنکور حذف بشه دیگه هیچ یک از دانش آموزان انگیزه ی درس خوندن ندارن و همه ترک تحصیل میکنن .
    ولی اگه کنکور باشه، کل کشور به یک چشم دیده میشن و تبعیضی برای کسی قائل نمیشن
    به عبارتی دیگر کنکور در سرتاسر کشور معلوم میکنه که کی از همه بهتره ؛ نه غقط تو یه ناحیه یا منطقه ای.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.