نتایج در این بخش نمایش داده می شود

هدف را بشناسید

۱. در هر کاری چنانچه به وضوح بدانید که چه می­ خواهید رسیدن به هدف آسان­تر است. اولین قدم برای مطالعه­ ی خوب و موثر، داشتن هدف و تنظیم برنامه است.

۲. هیچ گاه کورکورانه از هدف­ ها و نظریات دیگران پیروی نکنید. مردم از لحاظ اینکه چه نوع زندگی را با ارزش می­ دانند، خیلی با یکدیگر متفاوت­ اند. آن­ها در نوع شخصیتی که می­­ خواهند بشوند نیز متفاوت اند. حتی نزدیکترین دوستان هم از نظر اهمیت دادن و ارزش گذاشتن به موارد مختلف با هم تفاوت دارند. بنابراین آنچه که برای مهم و ارزش به شمار می­ رود، نمی­ تواند برای شما هم صحیح و با ارزش باشد.

۳. هدف­ های خود را جز به جز تنظیم کرده و سعی کنید آنها را به یاد داشته باشید . تصمیم بگیرید که از طریق مکالمه و حضور در کلاس چه می خواهید انجام دهید. علاوه بر آن، مقصود و هدف خود را از ادامه­ ی تحصیل در دانشگاه فهرست­ وار آماده کنید و قسمت­ های فرعی را نیز با ذکر درس­ هایی که در نظر دارید یاد بگیرید به آن افزوده و تمامی آن­ها را بنویسید، این یادداشت­ ها را در جایی برای خود نگهداری کنید تا در هر زمانیکه شک کردید با مراجعه به آن بدانید که آیا هنوز هدف­ هایتان برای شما ارزشمند هستند یا نه؟ و اگر جوابتان را مثبت بود با نیرو و پشتکار بیشتری مسیر را ادامه دهید.

۴. صرفاً با رفتن به دانشگاه نمی­ توان تمام هدف­ ها را به نحو احسن انجام داد. دانشگاه و ادامه­ ی تحصیل نکات بسیاری را به انسان می­ آموزد. ولی انتظار اینکه دانشگاه همه چیز یک فرد گردد تصوری صحیح نمی­ باشد. هنر، فنون مختلف و ورزش و … همه در جای خود ارزشمند هستند. مهم اینست که انسان بدون داشتن هدف به دانشگاه قدم نگذارد. البته مهم آنست که شما بهترین روش را در مطالعه و انجام وظایف تحصیلی خود بکار گیرید.

پروا سفری

با نگاهی به کتاب «رمز موفقیت در تحصیل»

اثر ویرجینیا واکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.