نتایج در این بخش نمایش داده می شود

نمرات دبیرستان در کنکور ۱۴۰۲ چقدر تاثیر دارد؟

معاون سازمان سنجش درباره سهم نمرات عمومی تخصصی در کنکور ۱۴۰۲ گفت:

از سهم ۴۰ درصدی قطعی سوابق تحصیلی، ۲۶ درصد مربوط به دروس عمومی و ۱۴ درصد برای دروس اختصاصی است همچنین کنکور سهم ۶۰ درصدی دارد که صرفاً از دروس تخصصی است.

به گزارش سلام نو، حسن مروتی معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش درباره برگزاری کنکور ۱۴۰۲ اظهار کرد:

براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از سال ۱۴۰۲، دو کنکور خواهیم داشت همچنین نمرات دوران دبیرستان تأثیر قطعی بر نتایج خواهد داشت و این سهم در سال ۱۴۰۲، ۴۰ درصد است.

وی افزود: از سهم ۴۰ درصدی قطعی سوابق تحصیلی، ۲۶ درصد مربوط به دروس عمومی و ۱۴ درصد برای دروس اختصاصی است همچنین کنکور سهم ۶۰ درصدی دارد که صرفاً شامل دروس تخصصی است.

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش گفت: سهم سوابق تحصیلی تا سال ۱۴۰۵ به ۶۰ درصد و سهم کنکور به ۴۰ درصد می‌رسد.

مروتی بیان کرد: نخستین کنکور ۲۹ و ۳۰ دی ماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود و نتایج آن تا آخر اسفند اعلام خواهد شد، دومین کنکور ۱۵ و ۱۶ تیر ۱۴۰۲ برگزار می‌شود همچنین مرداد ماه سوابق تحصیلی را از آموزش و پرورش دریافت خواهیم کرد.

تراز فرد براساس بالاترین نمره آزمونی که طی دو مرحله کنکور کسب کرده و آخرین سوابق تحصیلی که آموزش و پرورش در اختیار قرار می‌دهد، تعیین می‌شود.

وی در یک برنامه رادیویی متذکر شد: نتایج کنکور به مدت دو سال اعتبار دارد یعنی اگر فردی در مرحله نخست کنکور در دی ماه ۱۴۰۱ شرکت کند از نتایج آن برای پذیرش سال ۱۴۰۳ می‌تواند استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.