نتایج در این بخش نمایش داده می شود

مدارک لازم برای گرفتن کسری خدمت جبهه پدر

بنابر قانون خدمت وظیفه عمومی ، هر فرد مذکور ایرانی در ماهی که طی آن ماه به سن هجده سال تمام می رسد مشمول خدمت وظیفه عمومی است . کلیه مشمولین قادر به خدمت و بلامانع ،به خدمت دوره ضرورت اعزام می شوند و پس از فرا گرفتن آموزش های نظامی لازم در ابتدای خدمت ، بقیه خدمت دوره ضرورت را انجام می دهند . تعیین ترتیب تقدم وسهمیه بندی مشمولین وظیفه بین هر یک از نیرو های مسلح ،توسط ستاد کل با تصویب فرماندهی کل صورت با تصویب فرماندهی کل صورت می گیرد .
شرایط کسری خدمت جبهه پدر96
تمامنی مشمولین متولد سال 72 و ما قبل آنکه در سال 1390 وسنوات قبل آن به سن مشمولیت رسیده اند و بدون غیبت می باشند ولی به دلایل قانونی همانند معافیت تحصیلی اعزام به خدمت آنها به تعویق افتاده است پس از اعزام قادرخواهند بود از این کسری استفاده نمایند .
لازم به ذکر است که به ازا هر 1ماه حضور پدر در جبهه96  9روز از خدمت سربازی فرزند مذکور کسر خواهد گردید.
توجه داشته باشید که قانون جدیدی که در زمینه کسری خدمت جبهه پدر که توسط نمایندگان مجلس ، به صحن علنی مجلس برده شده به شرح ذیل می باشد .
فرزندان رزمندگان با سابقه حضور در جبهه متولدین سال 78 و ما قبل به ازای هر ماه حضور یک ماه کسر خدمت از نظام و ظیفه البته باید اذعان داریم که این قانون اذن رهبری برای کسر خدمت را نیاز دارد .
آزادگانی که مدت اسارت آنان کمتر از  24 ماه باشد به ازای یکسال اسارت 6 ماه کسر خدمت به فرزند انان تعلق می گیرد و کمتر از یکسال قابل محاسبه نمی باشد .
شرایط کسری خدمت بسیج فعال
بسیجیانی که در بسیج فعال،فعالیت دارند به آنها حداکثر شش ماه کسر خدمت تعلق می گیرد .جهت دریافت کسری خدمت بسیج فعال می بایست مراحل زیر را طی نمایید. در ابتدا می بایست حضورا به حوزه مقاومت بسیج محل عضویت بسیج مراجعه نمایید .و پس از اینکه پرونده در خواستی شما توسط نیروی انسانی بسیج حوزه بررسی گردید ،در صورت تکمیل بودن ، پرونده به ناحیه مقاومت بسیج ارجاء خواهد شد و پس از تایید نیروی انسانی بسیج ناحیه ،می بایست فرم مخصوص کسری خدمت خود را پر نموده و آن را به سپاه استانی ارسال نمایید ،پس ار اینکه پرونده تایید گردید می بایست فرم تایید شده کسری خدمت خود را ارسال نمایید .
شرایط کسری خدمت فرزندان آزادگان،جانبازان ،بسیج فعال
به طور کلی براساس مقررات مشمولین در صورت دارا بودن شرایط ذیل مدت مشخصی از مدت خدمت سربازی مشمولین کسر خواهد گردید :
1)کسری خدمت جبهه پدر
2)کسر خدمت بسیجیان
3)کسر خدمت نخبگان و استعدادها ی درخشان
4)کسر خدمت به واسطه دارا بودن فرزند
5)کسر خدمت مشمولین جانباز
6)کسرخدمت آزادگان
شرایط کسری خدمت فرزندان جانبازان
درصد جانبازی به نسبت 25% جانبازی مورد بررسی قرار خواهد گرفت که در صورتی که بیشتر از 25% جانبازی داشته باشند مشمولین از خدمت سربازی معاف خواهند شد و در صورتی که درصد جانبازی کمتر از 25%باشد بر اساس جدول ذیل میزان معافیت مشمول محاسبه خواهد گردید.
میزان کسر خدمت
درصد جانبازی
2ماه
5تا10 درصد
4 ماه
11تا 15 درصد
5 ماه
16 تا 20 درصد
8 ماه
21 تا 24 درصد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.