نتایج در این بخش نمایش داده می شود

مثبت انديش باشيم تا آرامش مهمانِ وجودمان شود

لطفاً 10 ثانيه، فقط 10 ثانيه تصور کنيد که  داريد « گوجه سبز ترش» مي­خوريد. حالا بگوييد که با همين 10 ثانيه تصور، دهانتان چقدر بزاق ترشح کرد؟ اين مثال را زدم که بگويم فقط با 10 ثانيه  فکر کردن به گوجه سبز، بدن ما چقدر واکنش نشان مي­دهد؛ آن وقت فکر کنيد که وقتي شما 10 دقيقه، 10 ساعت، 10 روز يا  10 ماه، روي اتفاقات و مسايل منفي تمرکز مي­کنيد يا ساعت­ها عصباني هستيد و  کينه در ذهنتان داريد، چه تاثيرات ويرانگري روي سيستم جسمي و روحي خود مي­گذاريد. همچنين اگر شما 10 دقيقه، 10 روز يا 10 ماه، به مسايل مثبت و خوب فکر کنيد، جسم و روحتان واکنش‌هاي مثبتي نشان مي­دهد و سرشار از انرژي مي‌شويد.
قصدم از آوردن مثال گوجه سبز، اين بود که در اين روزها مواظب افکار منفي باشيد. اين روزها اگر طبق برنامه زمان‌بندي خودتان جلو نمي­رويد، اگر درصدهايتان در آزمون‌هاي آزمايشي مطابق ميلتان نيست، اگر در يک درس ضعف داريد و نتيجه مورد نظر را کسب نمي‌کنيد، از گفتن جملات مايوس کننده و ايجاد انرژي منفي بپرهيزيد؛ چون انرژي منفي برتک تک سلول­هاي بدن ما اثر مي‌گذارد و نتيجۀ آن، عدم موفقيت است.
وقتي درگير منفي‌بافي مي‌شويم، اضطراب و سر در گمي، اعتماد به‌نفس ما را از بين مي‌برد، و با اينکه آرزوي دروني‌مان فعاليت بيشتر و پيشرفت‌کردن است، اما متوجه مي‌شويم که عقب‌ نگه داشته شده‌ايم. اين قانون طبيعت است که از هر چه هراس داشته باشيم، همان را به طرف خود جلب مي‌کنيم؛ زيرا به هرچه بنگريم از جنس انرژي است و به هر چه فکر کنيم نيز انرژي است. از هر چه خوشمان  بيايد انرژي است و از هر چه بدمان  بيايد نيز انرژي خواهد بود.  
از سوي ديگر، افراد منفي‌باف، منفي­گرايي ديگران را نيز به درون خود مي‌کشند. آنها مانند اسفنج به هر جا که مي‌روند منفي‌ بودن و احساسات منفي ديگران را به درون خود مي‌کشند؛ پس بايد سعي کنيم که در اين روزها انرژي‌هاي منفي را از خود دور کنيم و انرژي‌هاي مثبت را جذب نماييم، و بدانيم که تا مثبت انديش نباشيم، آرامش مهمانِ وجودمان نخواهد شد.
راه­هاي تخليۀ انرژي منفي
 نخستين گام در فراگرفتن فرايند تخليه انرژي منفي، رسيدن به آرامش بيشتر و مراقبه و برقراري تعادل است. ذکر اسماء الهي، به دليل بالا بودن سطح ارتعاشات آنها، باعث آرامش مي‌شود. همچنين وضو گرفتن و خواندن نماز اول وقت، باعث تخليۀ انرژي‌هاي منفي از بدن مي­شود.
شکرگزاري از پروردگار براي نعمت‌هايي که داريد و پذيرش اين نکته که لطف و رحمت الهي هميشه شامل حال شما مي‌شود، در دفع انرژي‌هاي منفي و جذب انرژي‌هاي مثبت، بسيار مؤثر است.
حضور در طبيعت، راهکار خوبي براي آن است که انرژي منفي را به جايي بفرستيد که صدمه اي به کسي نزند؛ زيرا طبيعت، انرژي منفي را جذب مي­کند و صدمه‌اي نيز به آن نمي‌زند. به همين دليل است هنگامي که غمگين هستيد يا گرفتار اضطراب شده‌ايد، با گردش در جنگل يا ساير مکان‌هاي طبيعي، مثل کوهستان، خودبه‌خود به آرامش بيشتري دست پيدا مي‌کنيد. با توجه به همين موضوع، بعضي از افراد از رفتن کنار دريا يا دراز کشيدن در آفتاب، لذت مي‌برند؛ در واقع، عوامل طبيعي با جذب انرژي منفي، انرژي مثبت منتشر مي‌کنند. قدم زدن در هواي پاک، مخصوصا يک ساعت قبل از طلوع خورشيد و يک ساعت  قبل از غروب آفتاب، نيز بسيار خوب است؛ زيرا در اين ساعات، محيط بيشترين امواج شفابخش را دارد.
گياهان، گل‌ها و درختان، معمولاً بهترين هدف براي تخليه انرژي هستند. براي اغلب افراد، گل‌ها بسيار قدرتمند هستند و مي‌توانند به بهبود حال آنها کمک کنند. اکنون مي‌توانيم درک کنيم که چرا افراد از دريافت گل به عنوان هديه خوشحال مي‌شوند يا چرا وقتي مي‌خواهيم به کسي ابراز علاقه کنيم به او گل هديه مي‌دهيم. وقتي شخصي گلي را به عنوان هديه دريافت مي‌کند، آن گل به او کمک مي‌کند تا احساسات منفي خود را رها کند و به حس بهتري دست يابد..
محل ديگر براي تخليه انرژي منفي، ظرف پر آب، وان حمام، استخر، حوض يا درياچه است. هر چه حجم آب بيشتر باشد، قدرت تخليه انرژي هم بيشتر است. آب، انرژي منفي را جذب مي‌کند؛ از اين رو، براي حفظ جريان انرژي، مهم است که روزانه 8 تا 10 ليوان آب بنوشيد.
در شرايطي مناسب و آرام قرار بگيريد، چشم‌هاي خود را ببنديد و پس از انجام چند دم و بازدم عميق، در ذهن خود تصور کنيد که يک پوشش محافظ از جنس انرژي الهي، درونتان را به‌ طور کامل گرفته است. فرض کنيد که اين پوشش به شکل يک تخم‌ مرغ شيشه‌‌اي از جنس انرژي الهي و بسيار بزرگتر از جسم شماست، و بعد به خود پيام دهيد که من اين پوشش محافظ را در خود مي‌کشم تا مرا در برابر تمامي انرژي‌هاي منفي بيروني محافظت کند. حال در جاي مناسبي دور از صدا، نور زياد، گرما يا سرماي زياد قرار گيريد و به‌ صورت نشسته يا درازکش، چشم‌ها را ببنديد و در ذهن خود، به دور خود يک پوشش محافظ بکشيد. اين پوشش از جنس انرژي الهي و شفاي الهي و به شکل يک تخم‌مرغ شيشه‌اي که هيچ منفذي به بيرون ندارد و بسيار بزرگتر از بدن جسماني ماست، ساخته مي‌شود؛ ولي اين بار اين پيام را به خود مي‌دهيم که اين پوشش محافظ باعث مي‌شود تا هيچ انرژي منفي از من به بيرون سرايت نکند و تمامي انرژي‌هاي منفي که از من ساطع مي‌شوند، در تماس و برخورد با اين پوشش، تبديل به انرژي شفابخش و مثبت مي‌گردند و دوباره از طريق پوست يا تنفس، به من باز مي‌گردند. با اين تکنيک‌ها بمرور مي‌توانيم تمامي خشم‌ها، حسادت‌ها، عصبانيت‌ها، کينه‌ها، غصه‌ها و بيماري‌ها را از روح و جسم خود پاک نماييم.
در ضمن، بايد از غيبت کردن، تحقير و تمسخر ديگران، تهمت زدن،دروغ گويي و ساير اعمالي که از نظر خدا و خلق خدا ناپسند است، دوري کنيد؛ زيرا اين اعمال، انرژي منفي خالص توليد مي‌کنند.
 در نهايت، لازم است بگوييم که صرفاً با تفکر انديشه‌هاي مثبت و بيان مطالب خوب و مثبت قادر مي‌شويم که انرژي مثبت را به خود جذب کنيم؛ زيرا انسان با بيان مطالبي، قادر است که ميدان انرژي اطراف بدنش را تحت تاثير قرار دهد؛ در واقع قدرتي عظيم در افکار و انديشه‌هاي ما نهفته است، و اين خود ما هستيم که محيط اطرافمان را با افکاري که در ذهن داريم، مي‌آفرينيم.اء الهي مخصوصا تسبيحات اربعه و ذکر الله به دليل بالا
مي‌گويند بزرگي از شخصي پرسيد: روزها و شب‌هايت چگونه مي‌گذرد؟
آن شخص با ناراحتي جواب داد: چه بگويم! امروز از گرسنگي مجبور شدم کوزه سفالي را که يادگار سيصد ساله‌ اجدادم بود بفروشم و ناني تهيه کنم !
آن بزرگ گفت: خداوند، روزي‌ات را سيصد سال پيش کنار گذاشته و تو اين گونه ناشکري مي‌کني؟!

وقتي درگير منفي‌بافي مي‌شويم، اضطراب  و سر در گمي، اعتماد به‌نفس ما را از بين مي برد، و با اينکه آرزوي دروني‌مان فعاليت بيشتر و پيشرفت‌کردن است، اما متوجه مي‌شويم که عقب‌ نگه داشته شده‌ايم

  • هفته نامه پیک سنجش

دانلود هفته نامه پیک سنجش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.