نتایج در این بخش نمایش داده می شود

شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان ۹۸ – ۹۹

دانشگاه فرهنگیان از ان دسته از دانشگاه ها با شرایط خاص می باشد که شاید بسیاری از داوطلبینی که قصد دارند در آینده به شغل معلمی مشغول شوند باید بدانند که باید در این دانشگاه تحصیل نمایند. اما داوطلبین باید در نظر داشته باشند که شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان 98  یکی از مهم ترین شرایط تحصیل در دانشگاه فرهنگیان می باشد ( در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت ) که در صورتیکه این شرط را دارا نباشند و در مرحله انتخاب رشته کنکور 98 آن را رعایت نکنند از تحصیل آنها در دانشگاه فرهنگیان جلوگیری به عمل خواهد آمد بنابراین به شما پیشنهاد میکنیم حتما تا انتهای این مقاله را مزالعه نمایید و در صورتیکه با سوال و یا ابهامی مواجه شدید می توانید با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی سامانه صدای مشاور و تماس با شماره های مندرج بر روی سایت با مشاورین سامانه در ارتباط باشید تا آنها بتوانند شما را در این امر راهنمایی نمایند.

شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان همیشه بر روی شرط سنی داوطلبینی که می خواهند در این دانشگاه تحصیل نمایند توجه ویژه ای داشته است چرا که همانطور که می دانید فارغ التحصیلان رشته های این دانشگاه دارای تعهد به خدمت هستند و تصمیم دارد برای اینکه سن معلمان در زمان انجام تعهد خود بالا نباشد شرط سنی را کاهش دهد. همانطور که در سال های گذشته تغییر شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان خود گویای این امر می باشد به صورتیکه تا سال 92 شرط سنی برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان حداکثر 24 سال تمام بود .

بیشتر بخوانید :

دفترچه و انتخاب رشته سامانه های آزمون سراسری سال۱۳۹۸ ( رشته های با آزمون – صرفا براساس سوابق تحصیلی)

شناخت رشته‌هاي تحصيلي چگونه به دست مي‌آيد؟
پاسخگویی به سوالات ( مشاوره ای ) آزمون سراسری ۹۸

اصلاح شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان تا سال 96 شرط سنی را تا 22 سال کاهش داد. شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان در سال 96 به 20 سال کاهش داده شد اما با عتراض گسترده متقاضیان کنکور مواجه شد که این امر مسئولین دانشگاه فرهنگیان را بر آن داشت تا شرایط سنی را به 22 سال بازگردانند. شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان 98 – 99 در صورتیکه تغییری نسبت به سال گذشته نداشته باشد مان حداکثر 22 سال می باشد

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 98

ویژه شاغلین رسمی و پیمانی:1- برای ورود به دانشگاه فرهنگیان دارا بودن حکم کارگزینی رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش در زمان ثبت نام در آزمون (مشروط به تدوام اشتغال در آموزش و پرورش) الزامی خواهد بود.
2- دریافت فرم معلم مبنی بر موافقت کتبی با ادامه تحصیل شاغلین رسمی و پیمانی از اداره آموزش و پرورش محل خدمت براساس شرایط مندرج در دستورالعمل مربوط (داوطلبان می توانند برای دریافت فرم معلم به کارگزینی اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود مراجعه نمایند).توجه داشته باشید که  عدم ارائه فرم معلم توسط محل خدمت به منظور نداشتن شرایط ثبت نام در آزمون می باشد.
3- داوطلبان نباید در  زمان ثبت نام، شروع به تحصیل و حین تحصیل در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی اشتغال به تحصیل در هر یک از دوره های کاردانی و بالاتر ( از جمله پیوسته و یا ناپیوسته) را داشته باشند.
4- داوطلبان در صورت دارا بودن مدرک کارشناسی و بالاتر مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نمی باشند.
5- قبولی داوطلبان به تعداد پذیرفته شدگان در هر یک از کدرشته محل های مربوط به ویژه فرهنگیان نیز بستگی خواهد داشت.یعنی اگر تعداد پذیرفته شدگان به حدنصاب لازم (حداقل 15 نفر) نرسد قبولی داوطلبان لغو خواهد شد.
6- پردیس های دانشگاه فرهنگیان مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران  محل در نظر گرفته شده برای تحصیل پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی ویژه شاغلین رسمی و پیمانی می باشد.
7- سایر داوطلبان اعم از معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی قراردادی، آزاد و … مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نخواهند بود و کلیه رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان در همه گروه های آزمایشی، مخصوص شاغلین رسمی و پیمانی آموزش و پرورش می باشد.
8-  شاغلین رسمی و پیمانی مجاز به انتخاب کدرشته محل های مربوط به کارشناسی پیوسته دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نمی باشند.

چه کسانی در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته میشوند:

1- دانشجویان کارشناسی پیوسته (دانشجو معلم): در خصوص پذیرش دانشجویان مقطع کارشناسی پیوسته باید بگوییم که این دانشجویان از طریق آزمون سراسری و پس از انجام مصاحبه و گزینش پذیرش می شوند.آموزش این افراد به صورت تمام وقت و برنامه کلاسی آنها روزهای شنبه تا چهارشنبه می باشد.دانشجویان کارشناسی پیوسته پس از پایان دوره تحصیلیشان به عنوان معلم در مدارس به فعالیت می پردازند و از ابتدای تحصیل نیز در آموزش و پرورش استخدام می شوند و  تعهد خدمت می دهند.
2-دانشجویان کارشناسی ناپیوسته (معلم‌ دانشجو): دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته ضمن دارا بودن مدرک کاردانی در مقطع کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل می دهند.برنامه کلاسی این دانشجویان غالبا روز های پنجشنبه و جمعه می باشد.
3- دانشجویان کارشناسی ارشد : پذیرش دانشجویان از میان معلمان، که در حال حاضر به شکل محدود است و در آینده تعداد بیشتری دانشجو را در رشته ‌های متعدد و مورد نیاز آموزش و پرورش خواهد پذیرفت.

نحوه پذیرش در دانشگاه فرهنگیان  (داوطلبان آزاد) 

پذیرش در دانشگاه فرهنگیان برای هر فرد شرایط خاص خود را دارد.در قسمت زیر شرایط پذیرش (داوطلبان آزاد) در دانشگاه فرهنگیان را شرح داده ایم.
1- بومی بودن داوطلب
2- کسب نمره علمی کل 6500 و بالاتر در زیرگروه مربوط
3- داشتن حداکثر سن 20 سال تمام در بدو ورود به دانشگاه (1/7/1376 به بعد).حداکثر سن ورود به دانشگاه و حداقل معدل کل، تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهند داشت.

4- داشتن مدرک پیش دانشگاهی و کسب معدل کل 15 در دوره متوسطه ی دوم (پایه های اول، دوم و سوم).
5- ارائه تعهد خدمت (داوطلبان باید 2 برابر مدت تحصیل‌شان حداقل 8 سال در خدمت آموزش و پرورش باشند).
6- کسب موفقیت در مصاحبه اختصاصی (جهت ارزیابی توانمندی ها و جنبه‌های جسمی، روانی و شخصیتی داوطلبان).
7- داشتن حداکثر 28 سال سن در بدو استخدام قطعی پس از فارغ التحصیل شدن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.