شرایط تغییر رشته تحصیلی دانش‌آموزان در پایه دهم

قربانعلی افشانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درخصوص ضوابط تغییر رشته دانش‌آموزان اظهار کرد: هم‌اکنون دانش‌آموزان در پایان پایه نهم رشته تحصیلی خود را انتخاب کرده و از پایه دهم در رشته‌های تخصصی خود آغاز به تحصیل می‌کنند.

وی افزود: دانش آموزان پایه دهم که متقاضی تغییر رشته تحصیلی هستند باید با نظر کتبی مشاور و تأیید کمیته هدایت تحصیلی ناحیه، منطقه یا شهرستان درپایه یازدهم به شاخه یا رشته دلخواه هدایت شوند.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش‌وپرورش گفت: دانش‌آموزان باید تقاضای خود را به مدیر یا مشار مدرسه بدهند و بعد از بررسی توسط آنها به اداره آموزش‌وپرورش معرفی می شوند و پس از بررسی انجام شده اگر تغییر شاخه یا رشته تحصیلی مصوب شد به مدرسه‌ای که رشته مدنظر آنها را دارد برای امتحان تغییر شاخه و رشته تحصیلی معرفی می‌شوند.

افشانی بیان کرد:‌در شاخه نظری برای تغییر رشته تحصیلی دانش‌آموزان باید در هر رشته چهار درس را امتحان بدهند به عنوان مثال اگر رشته دانش‌آموزی تجربی است و می‌خواهد به رشته ریاضی برود باید چهار درس را امتحان بدهد و حدنصاب قبولی که نمره 10 است را کسب کند و پس از آن از مهر 96 می‌تواند در رشته تحصیلی جدید مشغول به تحصیل شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.