نتایج در این بخش نمایش داده می شود

سه درصد داوطلبان رشته تجربی به شغل دلخواه می‌رسند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، عباسعلی باقری درباره هدایت تحصیلی دانش‌آموزان اظهارکرد: وظیفه رسانه‌ها و مجامع فرهنگی این است که  موضوع هدایت تحصیلی را فرهنگ‌سازی کنند.

وی افزود: 60 درصد داوطلبان کنکور در رشته تجربی شرکت می‌کنند یعنی از 930 هزار نفر 580 هزار نفر به این رشته تمایل دارند اما ظرفیت دانشگاه‌ها فقط  20 هزار نفر است بنابراین 560 هزار دانش‌آموز بیرون می‌مانند و این موضوع سرخوردگی به بار می‌آورد.

مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران با بیان اینکه بازار کار خصوصی رشته تجربی بالا نیست، بیان کرد: فرهنگ سازی باید صورت بگیرد تا دانش آموزان به دلیل فضاهای جامعه به سمت رشته تجربی نروند.

* ایجاد ظرفیت برای ورود دانش آموزان به رشته تجربی

وی ادامه داد: با این وجود که می‌دانیم گرایش به سمت رشته تجربی کارشناسی نیست، اما به دلیل نیاز ظرفیت‌هایی را برای ورود دانش‌آموزان به رشته تجربی در شهر تهران ایجاد کرده‌ایم.

باقری عنوان کرد: اگر فردی به جای گرایش به رشته تجربی، به سمت رشته فنی و حرفه‌ای و ریاضی برود می‌تواند شغل خوبی را پیدا کند. این اطلاع رسانی صحیح به خانواده و دانش آموزان باید مورد توجه باشد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران اضافه کرد: 3 درصد افرادی که در کنکور تجربی شرکت کرده‌اند، به خواسته و شغل مورد نظر خود می‌رسند اما در رشته‌های فنی و حرفه‌ای این موضوع برعکس است.

وی همچنین در خصوص تجهیز هنرستان‌ها اشاره کرد: خوشبختانه در آموزش و پرورش بیشترین اعتبار را در خصوص تجهیز هنرستان‌ها داریم.

باقری با بیان اینکه در شهر تهران به تعداد نیروی آقا بیشتر نیاز است، ادامه داد: جذب خانم‌ها در آموزش و پرورش شهر تهران 70 درصد و جذب آقایان 30 درصد بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.