نتایج در این بخش نمایش داده می شود

جزئیات بورس تحصیلی خارج برای سال تحصیلی ۹۷ – ۹۶ اعلام شد

شرایط اختصاصی ویژه بورس خارج از کشور برای سال تحصیلی ۹۷ – ۹۶ اعلام شد.
به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ شرایط اختصاصی ویژه بورس خارج از کشور برای سال تحصیلی ۹۷ – ۹۶ اعلام شد.
بر اساس شرایط اختصاصی ویژه بورس خارج از کشور برای سال تحصیلی ۹۷ – ۹۶، حداقل میانگین (معدل) نمره‌های دروس کارشناسی و کارشناسی ارشد ناپیوسته باید به ترتیب ۱۵ و ۱۷ تراز شده و دوره‌های کارشناسی ارشد پیوسته و یا دکتری حرفه‌ای ۱۷ تراز شده باشد.
حداکثر سن داوطلب در زمان ثبت نام جهت شرکت در آزمون ورودی دوره دکترای (نیمه متمرکز) سازمان سنجش ۳۰ سال است.
تبصره: حداکثر سن داوطلب حسب موارد، با توجه به شروط اعلام شده می‌تواند افزایش یابد.
الف) ایثارگران: همسر و فرزندان شهدا، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان، آزادگان و همسر و فرزندان آنان، حداکثر سن ۳۳ سال است.
ب) مربیان (رسمی، رسمی آزمایشی) عضو هیئت علمی واجد شرایط همان دانشگاهی که دارای سهمیه هستند، حداکثر سن ۳۴ سال است.
ج) مربیان (رسمی، رسمی آزمایشی) گروه آموزشی هنر عضو هیئت علمی واجد شرایط همان دانشگاهی که دارای سهمیه هستند، حداکثر سن ۳۶ سال است.
الزام شرکت در کنکور دکترا برای اعزام و بورس خارج
تمام داوطلبان بورس و اعزام باید در آزمون ورودی دوره دکترا (نیمه متمرکز) سال ۱۳۹۷ شرکت کرده و حدنصاب اعلام شده توسط دانشگاه / مؤسسه پذیرنده بورسیه را کسب کنند.
انجام مصاحبه علمی و کسب امتیاز لازم در ارزیابی تخصصی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور دارای سهمیه از جمله شرایط پذیرش بورس خارج است.
دانشگاه‌ها پس از انجام مصاحبه علمی، سهمیه‌های بورس خارج خود را در قالب سهمیه و گرایش‌های تخصیص داده شده، انتخاب و به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌کنند.
نتایج (گزارش) واصله از طرف دانشگاه‌ها توسط شورای مرکزی بورس بررسی و نتایج به سازمان سنجش آموزش کشور و دانشگاه‌ها اعلام خواهد شد.
پس از تایید شورای مرکزی بورس، دانشگاه / مؤسسه پذیرنده بورسیه، موظف است فرایند هیات اجرایی جذب پذیرفته شدگان نهایی را انجام داده و صورتجلسه هیات اجرایی جذب و تعیین استاد ناظر را به اداره کل بورس و اعزام دانشجویان اعلام کنند.
تعیین رشته، گرایش و کشور مورد اعزام به تشخیص دانشگاه دارای سهمیه و هماهنگی اداره کل بورس و اعزام دانشجویان خواهد بود.
پذیرش از خارج پس از تایید دانشگاه دارای سهمیه
پذیرش از دانشگاه‌های خارج، انتخاب استاد راهنمای خارج، موضوع رساله دکترا و استاد ناظر داخلی (یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه دارای سهمیه مرتبط با تخصص پذیرفته شده) پس از تایید دانشگاه دارای سهمیه و با هماهنگی اداره کل بورس و اعزام دانشجویان انجام می‌شود.
قبولی‌های بورس خارج از کشور براساس سهمیه هر دانشگاه است و نظارت و تایید در اخذ پذیرش، وضعیت تحصیلی، به عهده دانشگاه دارای سهمیه خواهد بود.
پذیرفته شدگان اعزام باید حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ نسبت به اخذ حد نصاب نمره زبان، پذیرش از دانشگاه مورد تایید دانشگاه دارای سهمیه و اداره کل بورس و اعزام دانشجویان، سپردن وثیقه به دانشگاه یاد شده، دریافت ویزا و سایر موارد اعزام اقدام کنند. پس از اتمام زمان مذکور، قبولی فرد «کان لم یکن» تلقی می‌شود.
اعلام نمره‌های زبان برای داوطلبان
تبصره: حداقل کسب نمره زبان برای اعزام داوطلبان رشته‌های فنی و مهندسی، کشاورزی و علوم پایه MSRT= ۵۵، رشته‌های علوم انسانی و هنر MSRT= ۶۰ و یا معادل آن در آزمون‌های TOLIMO، IELTS و TOEFL تعیین شده است.
داوطلبان باید توجه داشته باشند که افزون بر نمره مذکور، در صورتی که دانشگاه پذیرش دهنده، قبولی و کسب نمره آزمون زبان خاصی را ملاک پذیرش خود قرار دهد، داوطلب موظف است آن شرط را تا قبل از اعزام برآورده کند.
میزان وثیقه با توجه به کشور محل تحصیل و براساس مصوبات شورای مرکزی بورس تعیین می‌شود.
طبق قانون اصلاح ماده ۳ قانون اعزام دانشجو به خارج از کشور در شرایط مساوی اولویت با داوطلبان متأهل است.
دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد باید تا پایان شهریور ماه سال بعد (۳۱ شهریور ۱۳۹۷) فارغ التحصیل شوند.
عدم مراجعه پذیرفته شدگان واجد شرایط جهت تشکیل پرونده به اداره کل بورس و اعزام دانشجویان تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ به منزله انصراف است.
ممنوعیت تبدیل بورس خارج به داخل
امکان تبدیل بورس خارج به داخل وجود ندارد.
اعزام داوطلبان یا مربیان آموزشی و پژوهشی پذیرفته شده که محل خدمت آتی آنان در سایر دستگاه‌های اجرایی دولتی و غیردولتی است، مشروط به تقبل ۱۰۰ درصد هزینه‌ها توسط دستگاه مربوط و ارائه موافقت نامه رسمی از سایر دستگاه‌های اجرایی، با مطمح نظر قراردادن ماده ۶۱ قانون مدیریت خدمات کشوری میسر خواهد بود.
مسئولیت هرگونه مغایرت در میانگین دروس (معدل) و اطلاعات و مدارک مورد نظر، متوجه متقاضی است و در صورت اثبات تخلف، در هر یک از مراحل اعم از طی فرآیند بورس، حین تحصیل یا پس از پایان تحصیلات، پذیرش فرد ابطال می‌شود و باید هزینه‌های مترتب را بپردازد.
اعطای بورس تحصیلی و مزایای ناشی از آن صرفا امتیاز اعطایی از سوی سازمان امور دانشجویان است و در صورت وجود اعتبار قابل پرداخت خواهد بود.
انجام خدمت پس از اتمام تحصیل منوط به رضایت بخش بودن وضعیت تحصیلی و علمی و احراز شرایط مورد نیاز دانشگاه محل تعهد به تشخیص آن دانشگاه است.
طبق مصوبه چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو ۱۸ دی ماه ۱۳۹۵، پذیرفته شدگان دوره بورس و اعزام به خارج در صورتی که روند پذیرش آن‌ها تا زمان ثبت نام آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۳۹۷ در سازمان امور دانشجویان تکمیل نشده و در داخل نیز در دوره روزانه پذیرفته نشده باشند، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۳۹۷ هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.