نتایج در این بخش نمایش داده می شود

ثبت نام دوره کمک پرستاری و داروخانه در علوم پزشکی تهران

علوم پزشکی تهران  مجری برگزاری , آموزش های پزشکی , (ویژه عموم) – دستیار کناردندانپزشک – امدادگر اورژانس , (باگواهینامه وزارت بهداشت) – تکنسین داروخانه – مراقبت از سالمند و …با ارائه مدرک معتبر از  جهاد دانشگاهی و سازمان بهزیستی میباشد.
همانطور که میدانید رشته ذکر شده جز رشته های پر طرفدار میباشد زیرا آینده شغلی بسیار خوب و درآمد بالا در این رشته ها ، نظر داوطلبین را به خود جلب میکند.
داوطلبان عزیزی که میخواهند در دوره های کمک پرستاری و داروخانه درعلوم پزشکی تهران و …. ثبت نام کنند و از :
ثبت نام دوره کمک پرستاری (بهیار)
بسیاری از پرستاران کارهای پایه بیماران را انجام نمی‌دهند و یا اینکه به دلیل کمبود نیرو فرصتی برای پرداختن به امور جزئی بیماران وجود ندارد. یکی از دلایلی که همراهان بیمار را در بیمارستان نگه می‌دارند این است که مراقبت‌های ابتدایی را برای بیمار خود به انجام برساند.
با توجه به وضعیت موجود و تعداد مراجعه بیماران به مراکز درمانی، 10 هزار نیروی انسانی برای خدمات‌رسانی بهتر مورد نیاز است که برنامه‌ریزی برای جبران این کمبود انجام گرفته است.
بر اساس تصمیم گیری‌های صورت گرفته، جهاد دانشگاهی و تعاونی کارکنان نظام سلامت به عنوان متولیان آموزش و تامین نیروی بهیاری در کشور مطرح هستند و تقسیم بندی‌های استانی برای جذب این نیروها انجام گرفته و ماموریت برگزاری دوره‌های یک ساله بهیاری (کمک‌پرستاری) برای 11 استان کشور به جهاد دانشگاهی واگذار شده است.
در حال حاضر گروه اول این دوره که شامل 50 نفر است یک ماه از دوره آموزشی را طی کرده و کار ثبت‌نام گروه دوم دوره بهیاری یک ساله در حال انجام است.
طی یک ماه آینده کلاس‌های دوره دوم آغاز خواهد شد و هم اکنون پیگیری و بررسی مدارک ثبت‌نام شدگان این دوره در حال انجام است.
در کشور ایران با توجه به نیاز مبرم به وجود نیروهای کمکی در کادر پرستاری و به منظور پوشش دادن بخشی از شرح وظایف پرستاران که قابل واگذاری به نیروهای کمکی می باشد،ضوابط و برنامه دوره آموزشی کمک پرستاری از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تهیه، تدوین و تصویب گردیده و از سوی جهاد دانشگاهي اجرا می گردد. این دوره مهارتي از سه بخش آموزش نظری، عملی و بالینی تشكيل شده و منتج به ارائه گواهی نامه کمک پرستاری به فراگیران خواهد شد. کمک پرستاران با گذراندن این دوره آموزشی تحت نظارت پرستاران اقدامات ایمن و موثر را مطابق با شرح وظایف مصوب کمک پرستاری برای بیماران بستری یا سرپایی انجام می دهند.
دوره تکنسین داروخانه ( مقدماتی )
ضرورت تشکیل دوره:
باید توجه داشت که از یک طرف امر نسخه خوانی دارای اهمیت و حساسیت بسیار زیاد می‌باشد زیرا با سلامت افراد جامعه مربوط بوده وکوچکترین خطا در این ارتباط خطرساز خواهد بود.
و از طرف دیگر افرادی که در سطح داروخانه‌ها مشغول به این کار هستند در اکثر موارد بدون گذراندن دوره‌ای مشخص و اکثراً بصورت تجربی مشغول به این کارمی‌باشند.
با دقت نظر در این مسئله ضرورت وجود یک دوره که افرادبه عنوان کار آموز زیر نظر اساتید این علم با مسائل موجود در این فن آشنا شوند حس می‌شود.
اهداف برگزاری دوره:
از اهداف اصلی این دوره توانایی نسخه خوانی در افراد فارغ التحصیل می‌باشد. این افراد باید تبحر لازم را در امر خواندن نسخه شامل نوع دارو،شکل دارو و تعداد آن کاملاً بدست آورند. همچنین بادسته‌بندی کلی داروها آشنا گردیده و دارای توانایی در قفسه چینی داروخانه گردند. علاوه بر این از آنجائیکه در داروخانه علاوه بر داروهای شیمیایی داروهای گیاهی، فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی و همچنین تجهیزات پزشکینیز موجود می‌باشد، آشنایی مقدماتی نیز با این گونه فرآورده‌ها پیدا می‌نمایند.
دوره مراقبت از سالمندان
هدف دوره :
۱-ایجاد برنامه یکپارچه آموزشی جهت ارتقاء سطح دانش و مهارت حرفه ای مراقبین و بهیاران مراکز غیردولتی شبانه روزی توانبخشی و مراقبتی سالمندان، معلولان وبیماران روانی مزمن
۲-شناخت و بکارگیری شیوه های نوین مراقبت و توانبخشی
۳-ارائه دوره های مذکور به عموم مردم در جهت افزایش سطح رفاه سالمندان و معلولان در کشور
۴-ایجاد بستر مناسب در جهت توانمندسازی و اشتغال متقاضیان به فعالیت تحت عنوان مراقب در مراکز توانبخشی سالمندان،  معلولان و بیماران روانی مزمن
مخاطبین دوره های آموزشی:
۱-مراقبین و بهیاران مراکز غیردولتی شبانه روزی توانبخشی و مراقبتی سالمندان، معلولان و بیماران روانی مزمن
۲-فراگیران آزاد متقاضی فعالیت تحت عنوان مراقب در مراکز توانبخشی سالمندان، معلولان وبیماران روانی مزمن
دوره طب سوزنی علمی 
 مقدمه : طب سوزنی (Acupuncture) یکی از اشکال، طب چینی بوده که قرن هاست برای درمان مشکلات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. طب سوزنی براساس این نظریه استوار شده که انرژی (در طب سنتی چینی به انرژی چی/Chi می گویند)، در داخل و بیرون بدن و درون راههای که به آنها کانالهای انرژی می گویند جریان دارد. پزشکان طب سوزنی کار معتقداند زمانی فرد بیمار می شود که چیزی مسیر حرکت انرژی (chi) را بلوکه کرده و یا تعادل آن را برهم زده باشد. آنها معتقداند طب سوزنی کمک می کند که مسیر بلوکه شده برداشته شود و یا تعادل انرژی در بدن به شکل اول برگردد. طب سوزنی شامل فروکردن سوزن های بسیار نازک در پوست و برروی نقاط استراتژیکی و حیاتی بدن می شود و بیشتر برای درمان درد مورد استفاده قرار می گیرد. در گذشته‌های نه چندان دور توافقی میان پزشکان و درمانگران مبنی بر علمی بودن و موثر بودن اثرهای ناشی از درمان طب سوزنی حاصل نمی‌شد اما اکنون با آزمایش‌های بالینی گوناگون بر اثبات‌پذیری درمان و تسکین بیماری‌های مختلف دیگر اثر طب سوزنی چیزی فراتر از دارونما گشته‌ است. بر همین اساس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران از سال ۱۳۹۰ در راستای اعتلای دانش و مهارت پزشکان متخصص و یا عمومی به منظور ارائه خدمات درمانی در حیطه طب مکمل، دوره آموزشی طب سوزنی را طراحی، تدوین و اجرا می­ نماید.
مدارک ثبت نام :  یک قطعه عکس ۴*۳ –   کپی از صفحه اول شناسنامه –   کپی مدرک تحصیلی یا کارت نظام پزشکی –   کپی پروانه دائم –   کپی کارت ملی
اهداف کلی این دوره ها:
۱- اعتلای سطح دانش و مهارت گروه­های علوم پزشکی
۲- ارتقای سطح دانش عمومی جامعه در حوزه بهداشت و سلامت
۳- تربیت نیروهای حرفهای مورد نیاز در حوزه سلامت و بهداشت
۴- نیازسنجی آموزشی و تدوین دوره های دانشی و مهارتی در حوزه سلامت و بهداشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.