نتایج در این بخش نمایش داده می شود

ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از دانشگاه های پیشگام در زمینه ی حذف تاثیر کنکور در پذیرش دانشجو، در چند سال گذشته بخشی از ظرفیت آموزشی خود را به رشته های بدون کنکور اختصاص داده است.

طی سال های گذشته تعداد واحدهای آموزشی و همچنین رشته های ارائه شده رو به افزایش بوده است. امسال نیز از اوایل مرداد پذیرش دانشگاه آزاد آغاز شد. متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت www.Azmoon.org نسبت به ثبت نام اقدام کنند. نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور به این صورت است که پس از انتخاب رشته و محل دانشگاه، کارت رمز ثبت نام دانشگاه بدون کنکور را از طریق سایت آزمون خریداری شده و طبق دستورالعمل فرآیند را کامل می کنیم.

رشته های بدون کنکور در مقاطع کاردانی و کارشناسی به صورت پیوسته و نا پیوسته در دو نظام آموزشی تمام وقت و پاره وقت اداره می شوند.

حال که در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد سوابق تحصیلی و نتایج کنکور لحاظ نمی شود و متقاضی می تواند در هر رشته ای به تحصیل ادامه دهد، مشاوره تحصیلی در زمینه علاقه سنجی و انتخاب رشته نقش پر رنگتری را ایفا می کند. لازم است قبل از ثبت نام اطلاع دقیقی از میزان شهریه های دانشگاه آزاد، شرایط و ضوابط ثبت نام بدون کنکور، بازار کار و آینده تحصیلی رشته ها داشت تا انتخاب صحیحی انجام شود.

متأسفانه به دلیل نبود اطلاعات کافی در زمینه رشته های ارائه شده در دانشگاه آزاد، برخی شایعه پراکنی ها در خصوص پذیرش رشته های پزشکی بدون کنکور صورت گرفته که لازم است ذکر شود که دانشگاه آزاد تاکنون رشته های پزشکی را نه تنها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی بلکه به صورت بدون کنکور هم ارائه نداده است و پذیرش در این رشته ها صرفا از طریق کنکور صورت می پذیرد.

اخیرا معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی، در همایش تقدیر از رتبه های برتر سال 96-97 آزمون کنکور سراسری، تخفیف صد درصدی شهریه برای رتبه های برتر را اعلام کرد. همچنین برای رتبه های زیر 2000 نیز تخیف شهریه 50 درصدی در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.