نتایج در این بخش نمایش داده می شود

افزایش ظرفیت دانشجو در دانشگاه امیرکبیر

احمد معتمدی رییس دانشگاه امیرکبیر در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: ظرفیت جذب دانشجویان دکتری طبق ضوابط و براساس ظرفیت اساتید تعیین می‌شود.وی افزود: به این ترتیب ما مشخص کردیم برخی از اساتید می‌توانند ۲ یا نهایت ۹ دانشجو ظرفیت داشته باشند و برخی از اساتید هم شاید نتوانند پذیرش دانشجو داشته باشد بنابراین ما ظرفیت اساتید را حساب می‌کنیم و به این ترتیب دانشجو پذیرش می‌کنیم.

رییس دانشگاه امیرکبیر اضافه کرد:با توجه به اینکه تعداد اساتید دانشگاه امیرکبیر هر سال افزایش پیدا می‌کند، بر همان اساس تعداد دانشجویان دکتری نیز بیشتر میشود.

معتمدی تصریح کرد: بر این باور هستیم که حضور اساتید باتجربه این دانشگاه با سوابق علمی منجر شده که از این فرصت ویژه نهایت بهره را در بازسازی هرچه بهتر این دانشگاه ببریم.
وی یادآورشد: هدف از اصلاح ظرفیت‌های دانشگاه افزایش پذیرش دانشجوی کارشناسی است که این روند در سال گذشته ایجاد شد و برنامه داریم برای سال آینده نیز روند افزایش ظرفیت‌ها ادامه یابد.
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: زیر بنای آموزشی دانشگاه‌های بزرگ کشور دوره‌های کارشناسی است بنابراین نباید ظرفیت این دوره‌ها کاهش یابد.
معتمدی اضافه کرد: افزایش ظرفیت پذیرش در دوره‌های کارشناسی این دانشگاه به معنای کاهش ظرفیت مقاطع تحصیلات تکمیلی نیست.
وی تصریح کرد: برنامه داریم نسبت ظرفیت دانشجویان کارشناسی دانشگاه را به ۵۰ درصد افزایش دهیم تا براین اساس تعادلی میان پذیرش در این دوره‌ها با پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایجاد شود.
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر یادآورشد: دانشگاه‌های بزرگ و مطرح مانند دانشگاه امیرکبیر در کشور زیاد نیستند بنابراین نباید پذیرش دانشجویان کارشناسی در این نوع دانشگاه‌ها کاهش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.