نتایج در این بخش نمایش داده می شود

اصلاح نظام سهمیه‌های خاص کنکور

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: برای همه شهروندان ایران جانبازان، شهدا، ایثارگران و خانواده‌های آنان در جایگاه رفیعی قرار دارند و حتما باید مورد تکریم آحاد ملت و دستگاه‌های مختلف باشند، اما اینکه آیا مصداق این تکریم صرفا در سهمیه‌بندی دانشگاه‌ها بروز می‌یابد مسئله‌ای است که درباره آن اختلاف نظر وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ فاطمه سعیدی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، درباره پیگیری‌های این کمیسیون درباره سهمیه‌های جدید در کنکور می‌گوید: «من در گذشته خواستار بررسی وضعیت اعتراض کنکوری‌ها به وضع سهمیه‌ها شدم و تلاش می‌کنیم در کمیسیون آموزش نیز این بحث را به سرانجام خوبی برسانیم».

سعیدی افزود: «در‌عین‌حال با توجه به اینکه این موضوع در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مطرح شده است باید اجازه دهیم این شورا نیز به موضوع ورود کند. در دولت هم نظراتی مطرح است از جمله اینکه وزیر بهداشت خواسته دانشگاه‌های تهران بدون هرگونه سهمیه‌بندی اقدام به جذب دانشجو کنند. موضوع سهمیه‌های ایثارگران و خانواده شهدا و جانبازان مسئله تازه‌ای نیست، اما با توجه به اینکه از دوران دفاع مقدس سال‌ها فاصله گرفته‌ایم و امروز این مسئله مبتلابه بخش بزرگی از جامعه نیست، می‌توان بدون جنجال و در آرامش به یک تصمیم دقیق رسید».

به گزارش شرق، این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: «مطمئنا برای همه شهروندان ایران جانبازان، شهدا، ایثارگران و خانواده‌های آنان در جایگاه رفیعی قرار دارند و حتما باید مورد تکریم آحاد ملت و دستگاه‌های مختلف باشند، اما اینکه آیا مصداق این تکریم صرفا در سهمیه‌بندی دانشگاه‌ها بروز می‌یابد مسئله‌ای است که درباره آن اختلاف نظر وجود دارد. کمیسیون آموزش مجلس هم به موضوع پرداخته و مشغول بحث درباره آن است تا از طریق شورای عالی انقلاب فرهنگی نظرات خود را ارائه دهد»./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.