نتایج در این بخش نمایش داده می شود

آیا می دانستید ادبیات در کنکور سراسری دارای ضریب چهار است؟!

از آنجا که ادبیات در کنکور سراسری ضریب چهار را به خود اختصاص داده است، می توان این درس را تاثیر گذارترین درس عمومی در کنکور به شمار آورد.

 

ادبیات اولین درس در دفترچه عمومی همه ی رشته های آزمایشی است که در بین عمومی ها بالاترین ضریب را دارد . یعنی ضریب ۴ و دارای ۲۵ تست است که ۱۸ دقیقه زمان برای پاسخ دهی به تست های این درس مهم زمان دارید یعنی برای هر تست حدود ۴۳ ثانیه وقت دارید.لغت : ( ۳ تست =۱۲ درصد)
تست های لغات اولین سوالات درس ادبیات هستند که با آنها روبرو می شوید.
اما چه لغاتی در کنکور سراسری مد نظر طراحان هستند؟
لغات ستاره دار که در آخر کتاب آمده اند ، توضیحات آخر هر درس و لغات مهمی که ستاره دار نیستند و در انتهای کتاب نیامده ولی در کنکور مطرح شده است .
 بهترین منبع برای مطالعه این لغات، کتاب درسی و تست‌‌های کنکور سال‌های اخیر است.  لغات متن های نظم و نثر کتاب را موشکافانه باید بخوانید.بهترین روش مطالعه لغات:۱-ابتدا لغات را بصورت روزنامه وار مطالعه کنید.
۲-در مرحله ی دوم لغات را به صورت دسته های ۱۰ تایی به دقت بخوانید . توجه داشته باشید که حتما تمامی معانی یک لغت را بلد باشید.

۳-بعد از تمام شدن ۳ دسته ی ۱۰ تایی از لغات ، قبل از شروع دسته بندی های بعدی یک نیم نگاهی به لغات قبلی بندازید و لغاتی که فراموشتان شده را حتما علامت گذاری کنید.

۴-هر هفته یک بازه ی زمانی کوتاه را برای مرور لغات بخصوص لغات علامت دار اختصاص دهید تا فراموش نکنید.

نکته و تذکر مهم:

بهترین ، اولین و آخرین منبع تستی چه برای لغات و چه برای بقیه مباحث ادبیات ، تست های سراسری کنکور های اخیر است لذا حتما از کنکورهای سراسری تست زنی داشته باشید.

بعد از مطالعه کامل لغات ، تست های سراسری را به صورت دوره ای کار کنید تا به تسلط و سرعت در تست زنی لغات برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.