خبرهای ویژه

» پیک سنجش » ۵۰ عادت افراد بسيار موفق که بايد در مورد آنها بدانيد (قسمت آخر)

تاریخ انتشار : 2020/09/07 - 18:18

 کد خبر: 23419
 400 بازدید

۵۰ عادت افراد بسيار موفق که بايد در مورد آنها بدانيد (قسمت آخر)

 ۲۶٫ در آن چه انجام مي‌دهيد منحصر به فرد باشيد. براي منحصر به فرد بودن، بايد کارهايي را انجام دهيد که معمولاً ديگران آن کارها را کمتر انجام مي‌دهند. براي موفقيت، تصميمات سختي بايد گرفته شود و عمل به آنها از اهميت زيادي برخوردار است. ۲۷٫ سعي کنيد که خارج از محدوده امنيت خود زندگي […]

۵۰ عادت افراد بسيار موفق که بايد در مورد آنها بدانيد (قسمت آخر)
 26. در آن چه انجام مي‌دهيد منحصر به فرد باشيد.
براي منحصر به فرد بودن، بايد کارهايي را انجام دهيد که معمولاً ديگران آن کارها را کمتر انجام مي‌دهند. براي موفقيت، تصميمات سختي بايد گرفته شود و عمل به آنها از اهميت زيادي برخوردار است.
27. سعي کنيد که خارج از محدوده امنيت خود زندگي کنيد.
در حالي که بيشتر افراد به دنبال راحت طلبي هستند و از رنج و سختي دوري مي‌کنند، افراد موفق، ارزش و فوايد انجام کارهاي سخت را به خوبي مي‌دانند.
28. بر اساس ارزشهاي اساسي خود زندگي کنيد.
افراد موفق، ابتدا ارزش‌هاي اساسي خود را شناسايي کرده و مي‌دانند که چه چيزهايي برايشان از اهميت بيشتري برخوردار است، سپس نهايت تلاش خود را مي‌کنند تا بر اساس آن ارزش‌ها زندگي کنند.
29. بدانيد که پول همه چيز نيست.
پول، با موفقيت قابل معاوضه نيست و اکثر افراد موفق اين نکته را به خوبي مي‌دانند. پول را شالوده موفقيت قرار دادن و يکسان دانستن آن با موفقيت، ديدگاه خطرناکي است. بايد بدانيم که موفقيت به شکل‌ها و صورت‌هاى متفاوتي بروز مي‌کند.
30. سعي کنيد که به بي‌راهه کشيده نشويد.
افراد موفق، اهميت نظم و کنترل روي خود را خوب مي‌دانند و به همين دليل، از پا گذاشتن در مسيرهايي که آنها را کمتر کسي پيموده است، واهمه‌اي ندارند.
 31. ارزش خود را بدانيد.
اعتماد به نفس افراد موفق، بالاست. آنها ارزش‌هاي افراد را بر اساس چيزهايي که دارند، مکاني که در آن زندگي مي‌کنند يا ظاهر آنها نمي‌سنجند.
32. مهرباني موفقيت مي‌آورد.
سخاوت و مهرباني، رفتارى معمول در ميان افرادي است که موفقيت ماندگار دارند. خوشحال شدن از کمک به موفقيت ديگران، در موفقيت خود شما نيز بسيار مؤثر خواهد بود.
 33. فروتني بيشتر، غرور کمتر.
افرادي که موفق هستند، اشتباهات خود را قبول کرده و به آن اشتباهات اعتراف مي‌کنند؛ زيرا به توانايي‌هاي خود اعتماد و اطمينان دارند. آنها همواره براي يادگيري آماده هستند و به جاي اينکه مدام به دنبال درخشيدن خود باشند، از خوب نشان دادن ديگران خوشحال مي‌شوند.
 34. تغيير، درهاي جديدي را به روي شما باز مي‌کند.
افرادي که در زندگي به موفقيت مي‌رسند، پذيراي تغيير و تطبيق پذيرى هستند، آنها با تغييرات جديد و ناشناخته‌ها احساس راحتي مي‌کنند؛ در حالى که اکثر افراد، مخلوقِ ثبات و عادات خود هستند.
 35.موفقيت نياز به بدني سالم دارد.
مهم است که اهميت خوب بودن وضعيت فيزيکي خود را درک کنيد؛ نه به دلايل بيهوده، بلکه به اين دليل که با شرايط بدني خوب، زندگي شخصي بهتري را براي رسيدن به موفقيت خلق مي‌کنيد.
 36. تنبلي اصلاً معنايي ندارد.
افراد موفق، هيچ گاه تنبل به حساب نمي‌آيند؛ البته اگر آنها خسته شوند و نياز باشد، به خود استراحت مي‌دهند، ولي سخت کوشي، بخش جدا نشدني زندگي آنهاست.
37. انعطاف پذيري بالا.
هنگام بروز مشکلات، اکثر افراد کم مي‌آورند، ولي براي آدم‌هاي موفق، مشکلات، تنها يک نوع دست گرمي‌ محسوب مي‌شود.
 38. انتقادات فرصتي است براي پيشرفت بهتر.
اينکه افراد چگونه به انتقادات واکنش نشان مي‌دهند، پتانسيل آنها را براي موفقيت مشخص مي‌کند. پذيراي انتقادات سازنده بودن و استفاده از آنها براي پيشرفت، رفتاري است که در اکثر افراد موفق ديده مي‌شود.
 39. آن چه اطرافيان شما را جذب مي‌کند، انرژي شماست.
افرادي که مدام آدم‌هاي انرژي منفي با افکار سمي‌ را در اطراف خود دارند، بايد به درون خود مراجعه کنند. اگر مي‌خواهيد موفق باشيد، بايد با آدم‌هاي مثبت و افرادي که حامي‌ شما هستند، در ارتباط باشيد.
40. نمي‌توانيد کنترلش کنيد؟ فراموشش کنيد.
 آدم‌هاي موفق، وقت و انرژي احساسي خود را صرف مواردي که هيچ کنترلي رويشان ندارند نمي‌کنند.
41. برخلاف جريان آب شنا کنيد.
شما براي موفقيت و براي پيشرفت رو به جلو، نبايد نيازمند تاييد مداوم ديگران و راضي نگه داشتن همه افراد باشيد.
42. اوقات تنهايي، زمان‌هاي ارزشمندي هستند.
اينکه ارزش خود را بدانيد، به اين معناست که شما با گذراندن وقت خود در تنهايي، احساس راحتي مي‌کنيد و ارزش زمان‌هايي را که در تنهايي مي‌گذرانيد، به خوبي مي‌دانيد.
 43. استانداردهاى شما، بالاترين استانداردهاست.
هر فردي مي‌تواند انتخاب کند که استانداردهايى بالا را براي خود در نظر بگيرد. افراد موفق نيز همين کار را مي‌کنند، که در اين صورت، تعهدي بيشتر، وجدان کاري بيشتر و قطعاً نتايج بهتري را برايشان به دنبال خواهد داشت.
44. شکست، توجيه ندارد.
 در حالي که بسياري افراد، از بهانه‌هايي
مثل: سن، سلامت، نداشتن وقت کافي، بدشانسي يا نداشتن فرصت‌ها براي توجيه شکست‌هايشان استفاده مي‌کنند، رمز موفقيت افراد موفق، پيدا کردن راهي براي رسيدن به موفقيت، علي‌رغم مواجه شدن با تمام اين چالش‌هاست.
45. اختصاص دادن زماني براي انجام کارهايي که دوست داريد.
توقفي کوتاه و اختصاص دادن زماني براي انجام کارهايي که دوست داريد، به منظور شاد کردن خودتان، بخش مهمي‌ از جدول برنامه‌ريزي شما براي رسيدن به موفقيت را تشکيل مي‌دهد.
46. شغل شما، شخصيت شما نيست، بلکه فقط کارى است که آن را انجام مي‌دهيد.
موفقيت به اين معناست که شغل خود را شخصيت خود ندانيد. افراد موفق، داراي شخصيتي چند بعدي هستند و آن چه را که واقعاً هستند با شغلي که دارند تعريف نمي‌کنند.
47. تنها به طي کردن مسيرهاي پايدار علاقه‌مند باشيد.
اکثر افراد به دنبال پيمودن آسان‌ترين و کوتاه‌ترين راه‌ها هستند؛ ولي افرادى که موفقند، به دنبال طي کردن مؤثرترين راه‌ها هستند. اين افراد به پيمودن مسيرهايي علاقه‌مندند که در طولاني مدت، بهترين نتايج را براي آنها  به همراه داشته باشد.
48. تا انتها دنبال کنيد.
بسياري از افراد، زندگي خود را صرف انجام اموري مي‌کنند که هيچ‌گاه آن کارها را به پايان نمي‌رسانند. براي موفقيت بايد کار را به سرانجام برسانيد؛ حتي اگر هيجان و لذتي که در آغاز آن کار وجود داشته است، از بين برود.
49. روي تمام ابعاد وجودي خود سرمايه‌گذاري کنيد.
ما فقط موجوداتي فيزيکي و فيزيولوژيکي نيستيم، بلکه مخلوقاتي داراي احساسات و معنويات هستيم. براي رسيدن به موفقيت، بايد براي سلامت تمام سطوح و ابعاد وجودي خود تلاش کنيد.
50. همان جايي سرمايه‌گذاري کنيد که درباره اش صحبت مي‌کنيد.

براي موفقيت، مهم است که به آنچه مي‌گوييد عمل کنيد؛ بنابراين، تنها صحبت کردن درباره يک تيوري کافي نيست، بلکه بايد در واقعيت آن را زندگي کنيد.

*هفته نامه پیک سنجش


برچسب ها : , , , , , , , , ,
دسته بندی : پیک سنجش , آزمون سراسری 1400 , ابزارهای آموزشی , صفحه نخست , مجلات آموزشی , مشاوره و برنامه ریزی , مقالات روانشناسی , مقالات مشاوره ای , کنکور سراسری , گزارش , یادداشت
ارسال دیدگاه

*

code