خبرهای ویژه

» صفحه نخست » کنکور سراسری ۱۴۰۰ نظام جدید شد

تاریخ انتشار : 2020/11/13 - 12:05

 کد خبر: 23966
 242 بازدید

کنکور سراسری ۱۴۰۰ نظام جدید شد

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از سازمان سنجش آموزش کشور: بنا به درخواست تعدادی از اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی مبنی بر بررسی امکان تمدید کنکور نظام قدیم و انجام سنجش با ۲ آزمون جداگانه (۲ مجموعه سوال براساس دروس نظام قدیم و نظام جدید) در سال ۱۴۰۰، موضوع درجلسه فوق […]

کنکور سراسری ۱۴۰۰ نظام جدید شد

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از سازمان سنجش آموزش کشور:

بنا به درخواست تعدادی از اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی مبنی بر بررسی امکان تمدید کنکور نظام قدیم و انجام سنجش با ۲ آزمون جداگانه (۲ مجموعه سوال براساس دروس نظام قدیم و نظام جدید) در سال ۱۴۰۰، موضوع درجلسه فوق العاده شورای سنجش و پذیرش دانشجو (جلسه ۲۵) در تاریخ ۲۰ آبان ماه جاری مورد بحث و بررسی کارشناسی دقیق قرار گرفت.

بر این اساس، مقرر شد آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ و بعد از آن، صرفا بر مبنای دروس نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ برگزار ‌شود.

به گزارش ایرنا، شورای سنجش و پذیرش دانشجو در سال ۹۷ اعلام کرد که کنکور نظام قدیم فقط در سال های ۹۸ و ۹۹ برای آخرین بار برگزار می شود.

بیشتر بخوانید :

محل مناسب درس خواندن بدون خستگی درس‌ها رایاد بگیریم

برانگیختن کنجکاوی در کلاس درس

شما با چه روشي بهتر ياد مي‌گيريد؟

در سال جاری کنکور سراسری با شرکت داوطلبان نظام قدیم برگزار و مقرر شد از سال آینده این آزمون فقط با نظام جدید برگزار شود.

به علت اعتراض تعداد زیادی از داوطلبان نظام قدیم مبنی بر برگزاری کنکور نظام قدیم در سال ۱۴۰۰، این موضوع بار دیگر در شورای سنجش و پذیرش دانشجو بررسی و نتیجه آن توسط سازمان سنجش اعلام شد.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : صفحه نخست , آزمون سراسری 1400 , مشاوره و برنامه ریزی , ویژه خبری , کنکور سراسری , گزارش , یادداشت
ارسال دیدگاه

*

code