خبرهای ویژه

» صفحه نخست » چه تعداد از داوطلبان پشت سد کنکور می‌مانند؟

تاریخ انتشار : 2020/10/04 - 13:07

 کد خبر: 23649
 160 بازدید

چه تعداد از داوطلبان پشت سد کنکور می‌مانند؟

فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار کرد: برای شرکت در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ یک میلیون و ۳۹۱ هزار و ۵۲۴ نفر ثبت‌نام کردند که با توجه به امکان شرکت داوطلبان کنکور‌های علوم انسانی، علوم ریاضی و فنی و علوم تجربی در گروه زبان‌های خارجی و هنر برای یک میلیون و ۳۹۳ […]

چه تعداد از داوطلبان پشت سد کنکور می‌مانند؟

فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار کرد:

برای شرکت در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ یک میلیون و ۳۹۱ هزار و ۵۲۴ نفر ثبت‌نام کردند که با توجه به امکان شرکت داوطلبان کنکور‌های علوم انسانی، علوم ریاضی و فنی و علوم تجربی در گروه زبان‌های خارجی و هنر برای یک میلیون و ۳۹۳ هزار و ۲۳۳ داوطلب کارت ورود به جلسه صادر شد.


  او ادامه داد: یک میلیون و ۱۶۶ هزار داوطلب در جلسه آزمون  حاضر بودند و در نهایت پس از اعلام نتاج اولیه  یک میلیون و ۱۲ هزار و ۴۰۶ نفر مجاز به انتخاب رشته در کنکور سراسری ۹۹ شدند.


۶  هزار ظرفیت برای گروه هنر


زرین آمیزی افزود: در کنکور گروه آزمایشی هنر ۱۱۳ هزار و ۷۳۲ داوطلب صبح روز چهارشنبه، ۲۹ مرداد به رقابت پرداختند که پس از اعلام نتایج اولیه ۸۰ هزار و ۸۶ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند. ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ۶ هزار و ۲۴ نفر است.

۵۹  هزار ظرفیت برای گروه ریاضی و فنی


مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش بیان کرد:

در کنکور گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی ۱۵۵ هزار و ۲۵۰ داوطلب شرکت کردند که از این تعداد ۱۲۵ هزار و ۴۲۰ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده اند. ظرفیت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برای رشته‌های مختلف ریاضی ۵۹ هزار و ۱۳۶ نفر  است.۵۲  هزار ظرفیت برای گروه علوم انسانی


زرین آمیزی درباره کنکور علوم انسانی نیز گفت:

در گروه علوم انسانی  ۳۵۵ هزار و ۵۸۰ داوطلب  صبح روز پنجشنبه، ۳۰ مرداد با یکدیگر به رقابت پرداختند که از این تعداد  ۳۱۴ هزار و ۴۷۱ داوطلب مجاز شده اند و در نهایت ۵۲ هزار و ۲۲۷ نفر به دانشگاه‌ها راه پیدا خواهند کرد.  

۵۴ هزار ظرفیت برای گروه تجربی


مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش گفت: کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی با ۵۹۴ هزار ۲۵۹ داوطلب صبح روز جمعه، ۳۱ مرداد برگزار شد و در مرحله اعلام نتایج اولیه ۳۵۲ هزار و ۹۲۳ نفر مجاز به انتخاب رشته برای ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی شدند. ظرفیت دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جدید برای رشته‌های مختلف علوم تجربی ۵۴ هزار و ۲۷۸ نفر است.  

بیشتر بخوانید :

ضریب هوشی خود را بسنجید

مشاوره و برنامه ریزی رایگان کنکور ۱۴۰۰

شما با چه روشي بهتر ياد مي‌گيريد؟ ۴ هزار ظرفیت برای گروه زبان های خارجی


زرین آمیزی تصریح کرد:

کنکور گروه آزمایشی زبان خارجی با ۱۷۴ هزار و ۴۱۲ داوطلب صبح روز شنبه، اول شهریور برگزار شد. از این تعداد ۱۲۹ هزار و ۵۰۶ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند. ظرفیت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برای سال تحصیلی جدید در رشته زبان‌های خارجی ۴ هزار ۱۸۴ نفر است.


مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد:

از تعداد ۱۷۵ هزار و ۸۴۹ نفر ظرفیت کنکور سراسری ۹۹، تعداد ۱۱۱ هزار و ۹ نفر ظرفیت به دوره‌های روزانه اختصاص دارد.

دوره‌های آموزشیظرفیت گروه علوم انسانیظرفیت گروه علوم ریاضی و فنیظرفیت گروه علوم تجربیظرفیت گروه هنرظرفیت گروه زبان‌های خارجی
روزانه۲۴ هزار و ۶۰۸ نفر۴۳ هزار و ۴۸۷ نفر۳۵ هزار و ۸۶۱ نفر۴ هزار و ۳۵۲ نفر۲ هزار و ۷۰۱ نفر
نوبت دوم (شبانه)۵ هزار و ۲۳۲ نفر۷ هزار و ۶۶۳ نفر۲ هزار و ۸۷۱ نفر۹۵۰ نفر۴۷۳ نفر
محروم (زلزله‌زده، سیل‌زده و سایر مصوبات)۳۸۲ نفر۶۴۳ نفر۲۶۳ نفر۹۴ نفر۵۲ نفر
دانشگاه فرهنگیان (ویژه داوطلبان آزاد)۱۱ هزار و ۷۳۶ نفر۳ هزار و ۱۲۴ نفر۴ هزار و ۲۷۸ نفر۲۰۸ نفر۶۵۳ نفر
مؤسسات غیردولتی و غیرانتفاعی۳ هزار و ۹۴۵ نفر۳ هزار و ۲۷۵ نفر۷ هزار و ۴۳۳ نفر۴۲۰ نفر۱۰۵ نفر
دانشگاه پیام نور۶ هزار و ۳۲۴ نفر۹۴۴ نفر۳ هزار و ۵۷۲ نفر۲۰۰ نفر
جمع کل۵۲ هزار و ۲۲۷ نفر۵۹ هزار و ۱۳۶ نفر۵۴ هزار و ۲۷۸ نفر۶ هزار و ۲۴ نفر۴ هزار و ۱۸۴ نفر

برچسب ها : , , ,
دسته بندی : صفحه نخست , آزمون سراسری 1400 , آزمون سراسری 99 , مشاوره و برنامه ریزی , ویژه خبری , کنکور سراسری , گزارش , یادداشت
ارسال دیدگاه

*

code