خبرهای ویژه

» آزمون سراسری 99 » هنوز هم فرصت باقی ست ( کسب رتبه زیر ۱۰۰ در بهمن و اسفند ماه )

تاریخ انتشار : 2020/01/24 - 11:16

 کد خبر: 21499
 818 بازدید

هنوز هم فرصت باقی ست ( کسب رتبه زیر ۱۰۰ در بهمن و اسفند ماه )

( هنوز فرصت باقیست ) نوشته ی : استاد علی سلیمانی 🔺 به دانش آموزانی که در این ۵ ماه باقی مانده تا کنکور تصمیم گرفته اند برای شرکت در آزمون سراسری به صورت جدی اقدام کنند و به خودشان می گویند «من تا الان جدی درس نخوانده ام» چند پیشنهاد می دهیم تا بتوانند […]

هنوز هم فرصت باقی ست ( کسب رتبه زیر ۱۰۰ در بهمن و اسفند ماه )

( هنوز فرصت باقیست ) نوشته ی : استاد علی سلیمانی


🔺 به دانش آموزانی که در این ۵ ماه باقی مانده تا کنکور تصمیم گرفته اند برای شرکت در آزمون سراسری به صورت جدی اقدام کنند و به خودشان می گویند «من تا الان جدی درس نخوانده ام» چند پیشنهاد می دهیم تا بتوانند به نتیجه مورد نظرشان در کنکور برسند.


🔶 باور کنید که می توانید …


ممکن نیست هیچ دانش آموزی در مقطع دوازدهم وجود داشته باشد که ذهنش به طور کلی از اطلاعات درسی خالی باشد. با توجه به این که یک دانش آموز سال دوازدهم ، 12 سال تحصیل کرده و درس خوانده است، به هیچ وجه نباید با خودش فکرکند که هیچ درسی را به خوبی فرا نگرفته است. نکته ای که در این جا خیلی مهم به نظر می رسد این است که بعضی دانش آموزان باور ندارند که ذهن شان خالی از مطالب مفید و حتی کافی در درس خاصی نیست. چنین دانش آموزانی باید در اولین قدم باور کنند که ذهن شان خالی نیست و اطلاعات زیادی دارند. باورهای منفی مانع پیشرفت می شود و نباید به خودشان القا کنند که زمان بسیار کم و درس های بسیاری مانده است.


🔺 تست زدن درس های سال دوازدهم
با توجه به این که دروس ترم اول دوازدهم تمام شده است و دانش آموزان درس های نوبت اول را فرا گرفته اند، بهتر است یک هفته به خودشان فرصت بدهند و فقط تست های درس های نوبت اول را بزنند. با این کار مشکلات درسی ترم یک برای آن ها حل خواهد شد و می توانند ترم ۲ را هم با کلاس پیش بروند. یعنی در همین ترم هم درس های دوازدهم را بخوانند و هم تست های مرتبط با آن را بزنند.


🔶 دروس طلایی را با دقت بیشتری بخوانید
درس های پایه هم از اهمیت و ضریب بالایی در کنکور برخوردار هستند و باید از بعضی از آن ها به عنوان درس های طلایی نام برد. برای خواندن درس های پایه، بهتر است داوطلبان آن ها را بر اساس ضریب شان در کنکور بخوانند. وقتی به دانش آموزان گفته می شود که درس های شان را بر اساس ضریب بخوانند یعنی الزاما دلیلی ندارد که همه کتاب های متوسطه دوم را کامل بخوانند و می توانند فقط کتاب هایی را که از اهمیت بیشتری برخوردارند با دقت و چندین بار مطالعه کنند. داوطلبان باید مطالبی که در کنکور اهمیت خیلی بیشتری دارد و فصل هایی را که تعداد تست های بیشتری از آن ها در کنکور می آید بیشتر و با دقت تر مطالعه کنند. البته دانش آموزان نباید هیچ کتابی را کلاً کنار بگذارند. یعنی نگویند مثلا من فلان کتاب را به هیچ وجه نمی خوانم و کنار می گذارم. تنها اجازه ای که این دانش آموزان دارند این است که بعضی فصل های بعضی کتاب های خاص را حذف و آن ها را تا حد امکان کمتر یا اصلا نخوانند. بهتر است این فصل ها قسمت هایی از کتاب باشد که در کنکورهای قبل تعداد تست های کمتری از آن ها آمده است.


🔶 زمان برای خودتان ذخیره کنید
اگر دانش آموزی فکر می کند در درسی خیلی ضعیف است و آن درس در رشته او از اهمیت بالایی برخوردار است، باید در این زمان باقی مانده با کمک معلم هایش و تلاش خودش این ضعف را برطرف کند. در این زمان باقی مانده تا کنکور، ذخیره زمان بسیار مهم است؛ ذخیره زمان یعنی این که یک دانش آموز حجم محدود از درس ها را در زمان کمتری بخواند که به همین دلیل توصیه می شود که برای درس خواندن از معلم یا دوستان موفق ترش کمک بگیرد تا زمان کمتری برای یادگیری از او گرفته شود. مشاهده گزینشی فیلم های کمکی آموزشی هم میتواند موثر باشد .


🔶 زمان های مرده را با مرور زنده کنید
مرور برگه های خلاصه برداری شده که داوطلب از درس هایی که خوانده، برداشته است هم کمک زیادی به فرد می کند.


داوطلبان می توانند از این برگه ها در زمان هایی که تلف می شود مانند وقتی که در مترو یا اتوبوس هستند برای مرور درس هایی که خوانده اند، استفاده کنند تا از زمان های باقی مانده تا کنکور بهترین استفاده را کرده باشند .همچنین داوطلبان میتوانند از کتابهای خلاصه نویسی شده استفاده کنند .

بیشتر بخوانید :

اردوی نوروزی ۱۳۹۹

برنامه ریزی تضميني کنکور ۹۹ – فاز زمستان و پاييز

استرس و راهکاری برای رفع آن

جمع‌بندي را جدي بگيريد


🔶 استفاده از مشاور تحصیلی با تجربه 
این روزها سر به هر محله که بزنید مشاورین متعدد که اکثرا هم رتبه های برتر کنکورهای سالهای قبل هستند اقدام به مشاوره تحصیلی می کنند . متاسفانه این نکته شایان ذکر است که این رتبه های برتر فقط تجربه ای متناسب با سطح علمی خودشان دارند و تحصیلات روانشناسی و مشاوره ای کافی را نداشته و اکثرا داوطلبین را به اشتباه مشاوره میدهند . یک رتبه ی برتر تجربه و دانش یک مشاور تحصیلی و روانشناس را به هیچ وجه ندارد . 
داشتن یک مشاور تحصیلی خوب و با سواد ، با تجربه بسیار بالا می تواند به شما کمک کرده و با ارائه ی شیوه های مناسب راه موفقیت را برای شما آسان تر کند. 


🔶 هنوز فرصت کافی حتی برای کسب رتبه ی زیر ۱۰۰ در کنکور سراسری وجود دارد … 
 به خدا توکل کنید و تمام نیرو و تلاش خود را برای رسیدن به اهداف خود به کار بگیرید . ما کمبود زمان نداریم بلکه اتلاف وقت زیادی داریم . 


❌ قبولی در کنکور به داشتن ساعت مطالعه ی زیاد و شرکت در کلاس های تقویتی کنکور نیست . کسی موفق می شود که شیوه و روش صحیحی داشته باشد .


✅ جهت مشاوره بیشتر در این خصوص میتوانید با ما تماس بگیرید …
موفق باشید …علی سلیمانی ( مشاور تحصیلی )
🌐 Www.sanjeshy.org

☎️ 09128588682   *  02128421398   * 09394085800   *  02128421399


برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : آزمون سراسری 99 , صفحه نخست , مشاوره و برنامه ریزی , مقالات مشاوره ای , ویژه خبری , گزارش , یادداشت
ارسال دیدگاه

*

code