خبرهای ویژه

» آزمون سراسری 99 » نحوه برگزاری کنکور ۹۹

تاریخ انتشار : 2019/04/14 - 0:52

 کد خبر: 19132
 662 بازدید

نحوه برگزاری کنکور ۹۹

نحوه برگزاری کنکور ۹۹ با توجه به تغییرات پیش آمده به این شرح است. با تحول در نظام آموزشی کشور و تبدیل مقطع پیش دانشگاهی به سال دوازدهم ، کنکور ۹۹ اولین کنکور پس از تغییرات بوجود آمده در نظام آموزشی برای داوطلبان نظام قدیم خواهد بود . سازمان سنجش ابتدا اعلام کرده بود که […]

نحوه برگزاری کنکور ۹۹

نحوه برگزاری کنکور 99 با توجه به تغییرات پیش آمده به این شرح است.

با تحول در نظام آموزشی کشور و تبدیل مقطع پیش دانشگاهی به سال دوازدهم ، کنکور ۹۹ اولین کنکور پس از تغییرات بوجود آمده در نظام آموزشی برای داوطلبان نظام قدیم خواهد بود . سازمان سنجش ابتدا اعلام کرده بود که نحوه برگزاری کنکور 99 برای داوطلبان نظام قدیم همانند داوطلبان نظام جدید بر اساس منابع نظام جدید است و برای داوطلبان نظام قدیم مانند کنکور 98 سوال جداگانه طرح نخواهد شد اما طبق جدید ترین مصوبه این سازمان روال برگزاری کنکور 99 همانند کنکور سال 98 می باشد . سازمان سنجش آموزش کشور که مجری ثبت نام و نحوه برگزاری کنکور 99 می باشد ، طبق روند سال های گذشته با انتشار اطلاعیه ای احتمالا در مهر ماه ۹۸ ، نحوه برگزاری کنکور 99 ، زمان برگزاری کنکور 99 ، شرایط شرکت در کنکور 99 را مشخص خواهد کرد . در ادامه مقاله تغییرات در نحوه برگزاری کنکور 99 و میزان تاثیر سوایق تحصیلی نظام جدید و نظام قدیم را شرح داده ایم .


نحوه برگزاری کنکور 99

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با توجه به تاثیر معدل در کنکور سراسری 99 در مورد نحوه برگزاری کنکور سراسری 99 اعلام کرد که در این کنکور همانند کنکور سال گذشته 2 نوع سوال برای داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم به صورت مجزا طراحی می شود . بر این اساس در کنکور سراسری 99 یک نوع سوال از کتاب های نظام جدید برای داوطلبان نظام جدید و یک نوع سوال از کتاب های نظام قدیم برای داوطلبان نظام قدیم طراحی می شود . منبع اصلی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 برای داوطلبان نظام جدید ( 6 – 3 – 3 ) کتاب های پایه های دهم ، یازدهم و دوازدهم در برای تمامی رشته ها می باشد و منبع اصلی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 برای داوطلبان نظام قدیم کتاب های پایه های دوم و سوم متوسطه و پیش دانشگاهی در رشته های ریاضی و تجربی و انسانی می باشد .


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : آزمون سراسری 99 , صفحه نخست , مشاوره و برنامه ریزی , مقالات مشاوره ای , ویژه خبری
ارسال دیدگاه

*

code