خبرهای ویژه

» آزمون سراسری 99 » سه‌ماه مانده به کنکور چه کنیم؟

تاریخ انتشار : 2020/03/25 - 0:59

 کد خبر: 21938
 631 بازدید

سه‌ماه مانده به کنکور چه کنیم؟

بسیاری از دانش آموزان به دلایل مختلفی نمی‌توانند ماه‌های آخر را به خوبی درس بخوانند و تصور می‌کنند اگر برای کنکور سال آینده آماده شوند، بهتر است. بهتر است دانش آموزان از همین زمان باقی مانده استفاده کنند. اما اگر دانش آموز تمرکز خود را بالا ببرد و خوب به خواندن درس ادامه دهد؛ حتی در همان […]

سه‌ماه مانده به کنکور چه کنیم؟
بسیاری از دانش آموزان به دلایل مختلفی نمی‌توانند ماه‌های آخر را به خوبی درس بخوانند و تصور می‌کنند اگر برای کنکور سال آینده آماده شوند، بهتر است.

بهتر است دانش آموزان از همین زمان باقی مانده استفاده کنند. اما اگر دانش آموز تمرکز خود را بالا ببرد و خوب به خواندن درس ادامه دهد؛ حتی در همان سه ماه آخر هم نتیجه خوبی را  خواهد گرفت.

دانش آموزان در ابتدا برای شروع از خودشان یک آزمون تعیین سطح بگیرند، که بهتر است سوالات آن استاندارد و قابل قبول باشد. این آزمون باید بدون زمان گیری انجام شود، زیرا قرار است سرعت عمل و اطلاعات دانش آموز مورد بررسی قرار بگیرد. دانش آموزان برای بدست آوردن نتایج خوب باید برنامه ریزی خوبی داشته باشند. برنامه ریزی از اهمیت خاصی برخوردار است.

دانش آموزانی که در ماه‌های آخر کنکور بسیار پیشرفت می‌کنند؛ تمام افرادی هستند که دچار چند برنامه‌گی نشده اند و از یک برنامه‌ خوب پیروی می‌کنند.

دانش آموزان بهتر است در تمام دوره‌های آزمون‌های آخر سال شرکت کنند و طبق آن پیش بروند. همچنین باید بخشی از دروس پایه خود را که باقی مانده، در نیم سال دوم مطالعه کنند و حتما برای آن، وقت مشخصی را در نظر بگیرند و تلاش کنند که مطالعه آن را به پایان برسانند.

یکی از مهم‌ترین روش‌های دانش آموزان برای بهره وری، داشتن شیوه‌ مطالعه‌ای مناسب است. پس یکی از راه‌های بسیار مهم این است که دانش آموزان در نیم سال دوم، به خصوص ایام عید و دوره بعد از آن وقت بیشتری را به مطالعه دروس متنی و همچنین عمومی در نظر بگیرند.

اگر بر روی دروس عمومی تاکید زیادی است، به دلیل این است که خواندن آن برای دانش آموز بازده بسیار بالایی دارد. البته درس‌های عمومی فرار هستند و به همین دلیل لازم است در زمان باقی مانده تا کنکور درس‌های عمومی را نسبت به قبل بیشتر بخوانند تا بتوانند با حضور ذهن بیشتری در جلسه کنکور حاضر شوند.

بیشتر بخوانید :

از چگونگی طرح سوالات کنکور با توجه به تغییر نظام آموزشی تا ممنوعیت چاپ پایان نامه‌های کاغذی

پیام تبریک استاد علی سلیمانی به مناسبت فرا رسیدن نوروز۱۳۹۹

اعلام نتایج اولیه تکمیل ظرفیت رشته های دانشگاه فرهنگیان در کنکور

معمولا بعد از عید اکثر آزمون‌های آزمایشی رویکرد جمع بندی دارند. نگران مباحث عقب مانده‌ خود نباشید، زیرا تمام رتبه برتری‌ها هم درگیر این موضوع هستند.  مباحث جمع بندی را به سه دسته ضعیف، متوسط و مسلط تقسیم کنید.

برای مباحث ضعیف نیاز دارید که دوباره کتاب را مطالعه کرده و تست بزنید. برای مباحث متوسط نیاز به مرور سریع جزوه و تست زدن دارید.

برای مباحث مسلط شما باید نکات و خلاصه‌های خود را مرور کرده و تست‌هایی را که از قبل علامت گذاری کرده اند و جزو سوال‌های مهم بوده را کار کنید. دانش آموزان باید سعی کنند در مطالعه از درس‌های متنوع استفاده کنند تا برایشان کسل کننده نباشد. به همین خاطر باید برنامه مطالعاتیشان را طوری تنظیم کنید که بیش از حد خسته نشوید.


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : آزمون سراسری 99 , صفحه نخست , مشاوره و برنامه ریزی , مقالات مشاوره ای , گزارش , یادداشت
ارسال دیدگاه

*

code