خبرهای ویژه

» ویژه خبری » زمان برگزاری امتحانات نهایی مشخص شد

تاریخ انتشار : 2020/04/26 - 0:47

 کد خبر: 22064
 581 بازدید

زمان برگزاری امتحانات نهایی مشخص شد

مقرر شد که امتحانات نهایی پس از تعطیلات عید فطر برگزار شود. به گزارش رکنا، معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کنکور از ۸۰درصد محتوای کتاب‌های درسی پایه دوازدهم است، گفت: امتحانات نهایی بعد از عید فطر برگزار می‌‌شود. تصمیمات جدید برای برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم علیرضا کمره‌ای درباره آخرین تصمیمات […]

زمان برگزاری امتحانات نهایی مشخص شد
مقرر شد که امتحانات نهایی پس از تعطیلات عید فطر برگزار شود.

به گزارش رکنا، معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کنکور از ۸۰درصد محتوای کتاب‌های درسی پایه دوازدهم است،

گفت: امتحانات نهایی بعد از عید فطر برگزار می‌‌شود.

تصمیمات جدید برای برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم


علیرضا کمره‌ای درباره آخرین تصمیمات برای برگزاری امتحانات نهایی اظهار‌ کرد: امتحانات پایه دوازدهم در شاخه نظری و شایستگی‌های فنی شاخه کاردانش و فنی و حرفه‌ای به‌صورت حضوری است.

بیشتر بخوانید :

چگونه در برنامه‌ريزي و مطالعه دروس به تعادل برسيم؟

اعلام جزئیات جدید برگزاری کنکور ۹۹ و نحوه طراحی سؤالات

برنامه اندروید موسسه علمی آموزشی گام برتر همشاگردی

وی افزود:

برای اعلام زمان برگزاری امتحانات نهایی منتظر تصمیم ستاد ملی کرونا هستیم اما تصمیم گرفته شده است و به‌احتمال زیاد بعد از پایان ماه رمضان و تعطیلات عید فطر امتحانات نهایی را برگزار خواهیم کرد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت:‌

دانش‌آموزان پایه دوازدهم در شاخه نظری با توجه به اینکه آموزش تلویزیونی و مجازی در حال ارائه است، تمام محتوای کتاب‌های درسی را فرا می‌گیرند اما ممکن است در برخی موارد تمام کتاب را مطالعه نکرده باشند بنابراین در امتحانات نهایی شاخه نظری ۸۰ درصد کتاب درسی مبنا است و ۲۰ نمره دارد.

وی بیان کرد:

از آن جهت که آموزش‌های متنوعی توسط معلمان در فضای مجازی ارائه شده است برای یک‌پنجم پایانی کتاب ۴ نمره انتخابی در امتحانات نهایی داریم که در صورت علاقه‌مندی دانش‌آموز می‌تواند جایگزین ۴ نمره از آن ۸۰ درصد شود اما اگر فردی بر ۸۰ درصد متمرکز شده است و یادگیری را براساس آن انجام داده می‌تواند کل ۲۰ نمره امتحانات نهایی را از آن دریافت کند.

کمره‌ای در شبکه خبر با ابراز اینکه “جلسات متعددی با سازمان سنجش داشتیم و در نهایت روی ۸۰ درصد کتاب‌های درسی پایه دوازدهم برای کنکور به‌صورت شفاهی توافق کردیم”، متذکر شد: به‌صورت مکتوب نیز تبادل اطلاعات خواهیم کرد و اعلام نهایی با سازمان سنجش است، زمان کنکور نیز حداقل ۲۰ روز بعد از پایان آخرین امتحان نهایی است.

کمره‌ای پیش از این نیز درباره چرایی تأکید وزیر آموزش و پرورش برای به پایان رساندن کامل کتاب‌های درسی گفته بود:

آنچه وزیر آموزش و پرورش بر آن اصرار دارد استمرار آموزش تا پایان محتوای کتابهای درسی است نه ارزیابی و آزمون! برای امتحانات بر اساس آموزشی که برای معلمان مسجل شده است و آن را انجام داده‌اند، اقدام خواهد شد، هنوز در حال آموزش هستیم و نمی‌توانیم درباره حجم آموزشی صحبت کنیم اما باید به کفی که یقین حاصل کنیم تمام دانش‌آموزان آن محتوا را دریافت کرده‌اند، توافق کنیم.


برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : ویژه خبری , آزمون سراسری 99 , صفحه نخست , مشاوره و برنامه ریزی , مقالات مشاوره ای , گزارش , یادداشت
دیدگاه کاربران کل نظرات :2
 • مهدی

  تاریخ : 28 - آوریل - 2020

  سلام
  حالا که امتحانات نهایی سروقتش برگزار میشه یعنی کنکور همون اوایل تیر ماه برگزار میشه؟


  پاسخ

  • soleimany

   تاریخ : 29 - آوریل - 2020

   سلام هفته ی اول مرداد احتمالا


   پاسخ

ارسال دیدگاه

*

code