خبرهای ویژه

» ویژه خبری » زمان اعلام نتایج کنکور‌های ۹۹

تاریخ انتشار : 2020/05/07 - 11:33

 کد خبر: 22128
 430 بازدید

زمان اعلام نتایج کنکور‌های ۹۹

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  ستاد ملی مقابله با کرونا زمان جدید برگزاری آزمون‌های سراسری، کارشناسی ارشد، دکتری، فنی و حرفه‌ای همچنین کارشناسی ناپیوسته را تصویب و سازمان سنجش آموزش کشور روز گذشته این زمان‌ها را برای اطلاع داوطلبان منتشر کرد. بر این اساس، کنکور دکتری روز پنج‌شنبه ۲۶ تیرماه، کنکور کارشناسی ارشد […]

زمان اعلام نتایج کنکور‌های ۹۹

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 ستاد ملی مقابله با کرونا زمان جدید برگزاری آزمون‌های سراسری، کارشناسی ارشد، دکتری، فنی و حرفه‌ای همچنین کارشناسی ناپیوسته را تصویب و سازمان سنجش آموزش کشور روز گذشته این زمان‌ها را برای اطلاع داوطلبان منتشر کرد.

بر این اساس، کنکور دکتری روز پنج‌شنبه ۲۶ تیرماه، کنکور کارشناسی ارشد روز‌های پنج‌شنبه و جمعه دوم و سوم مردادماه و کنکور سراسری روز‌های پنج‌شنبه و جمعه ۳۰ و ۳۱ مردادماه برگزار می‌شود.


همچنین آزمون فنی و حرفه‌ای و کارشناسی ناپیوسته به طور همزمان روز جمعه ۱۴ شهریورماه برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید :

زمان برگزاری کنکورهای ۹۹ مشخص شد

با جمع‌بندي دروس، راه موفقيت را هموار کنيم

خاطرات يک معلم در بهار ۹۹

با توجه به تاخیر در برگزاری این آزمون ها، نگرانی دیگر بابت زمان اعلام نتایج نهایی و شروع ترم مهرماه بود.

فاطمه زرین آمیزی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا در این باره گفت: سازمان سنجش آموزش کشور برای اعلام نتیجه مطابق سنوات گذشته اقدام می‌کند.

وی افزود: با توجه به تاخیر در برگزاری آزمون ها، به محض آماده شدن نتایج، آن را به دانشگاه‌ها اعلام می‌کند.

زرین آمیزی در ادامه افزود: سازمان سنجش آموزش کشور فرایند‌هایی را که در اعلام نتایج نهایی این آزمون‌ها تاخیر ایجاد می‌کند، حذف خواهد کرد یا کاهش می‌دهد.


سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت:

نتایج در همان مهر و آبان که دانشگاه‌ها در حال ثبت نام دانشجویان هستند، اعلام می‌شود، اما مراکز آموزش عالی برای زمان شروع ترم تحصیلی تصمیم گیری می‌کنند.

وی تاکید کرد: دانشگاه‌ها باید بررسی کنند که شرایط شروع ترم را از مهرماه یا بهمن ماه دارند؛ چرا که دانشجویان نیم سال دوم ۹۹-۹۸ هنوز فارغ التحصیل نشده اند.

برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : ویژه خبری , آزمون سراسری 99 , صفحه نخست , مشاوره و برنامه ریزی , گزارش , یادداشت
ارسال دیدگاه

*

code