خبرهای ویژه

» آزمون سراسری 99 » زمانبندی و شرایط مصاحبه دانشگاه فرهنگیان از داوطلبان کنکور

تاریخ انتشار : 2019/08/28 - 10:49

 کد خبر: 20353
 679 بازدید

زمانبندی و شرایط مصاحبه دانشگاه فرهنگیان از داوطلبان کنکور

سازمان ‌سنجش ‌آموزش کشور درباره اعلام اسامی معرفی‌شدگان‌ چند برابر ظرفیت، زمان و آدرس محل مصاحبه، معاینه و گزینش‌ رشته‌های ‌تحصیلی دارای شرایط خاص آزمون سراسری سال ۹۸ اطلاعیه‌ای را صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است:  بدین‌وسیله به اطلاع علاقه‌مندان به تحصیل در رشته‌های تحصیلی دارای شرایط خاص دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی شامل […]

زمانبندی و شرایط مصاحبه دانشگاه فرهنگیان از داوطلبان کنکور

سازمان ‌سنجش ‌آموزش کشور درباره اعلام اسامی معرفی‌شدگان‌ چند برابر ظرفیت، زمان و آدرس محل مصاحبه، معاینه و گزینش‌ رشته‌های ‌تحصیلی دارای شرایط خاص آزمون سراسری سال 98 اطلاعیه‌ای را صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

 بدین‌وسیله به اطلاع علاقه‌مندان به تحصیل در رشته‌های تحصیلی دارای شرایط خاص دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی شامل دانشگاه‌های ” شهید مطهری، شاهد، علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری، صداو‌سیمای جمهوری اسلامی ایران، علوم پزشکی بقیة الله(عج)، علوم پزشکی ارتش، رشته دکتری پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران، رشته مدیریت بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبایی، دانشکده غیرانتفاعی رفاه، غیر انتفاعی امام رضا (ع)- مشهد، مرکز آموزش عالی تربیت مربی عقیدتی سیاسی سپاه-قم، رشته‌های تحصیلی کاردانی فوریت پزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی و تمام کدرشته‌های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی – تهران” که در زمان انتخاب رشته‌های تحصیلی یک  یا چندکدرشته از این دانشگاه‌ها را در فرم انتخاب رشته اینترنتی خود انتخاب کرده‌اند، می‌رساند که فهرست اسامی معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت هر یک از رشته‌های تحصیلی از بین داوطلبانی که کدرشته محل‌ها را انتخاب و حدنصاب چند برابر ظرفیت لازم را کسب کرده‌اند، با رعایت تقدم انتخاب رشته در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.orgدرج شده است.

بیشتر بخوانید :

جزئیات گزینش رشته‌های دارای شرایط خاص کنکور ۹۸ اعلام شد

سوالات مصاحبه فرهنگیان (تربیت معلم) ۹۸ – ۹۹
مزایای انتخاب دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبان کنکور
شرایط پذیرش داوطلبان در دانشگاه فرهنگیان

داوطلبانی که فهرست اسامی آنان در ردیف معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت هر یک از رشته‌های تحصیلی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی – تهران “وابسته به وزارت آموزش‌وپرورش” اعلام شده، لازم است برای انجام مراحل مختلف مصاحبه اختصاصی با در دست داشتن مدارک مورد نیاز و براساس برنامه زمانی مندرج در جدول شماره 3 به آدرس‌های مندرج در بند “ب” این اطلاعیه مراجعه کنند.

 زمان مصاحبه معرفی‌شدگان رشته‌های تحصیلی پردیس‌‌های دانشگاه فرهنگیان

شروع مصاحبه: سه شنبه 98/06/05پایان مصاحبه: پنجشنبه 98/06/14
تذکر: زمان دقیق انجام مصاحبه اختصاصی از داوطلبان معرفی شده، به وسیله مرکز مجری مصاحبه، تعیین خواهد شد.معرفی‌شدگان موظفند با مراجعه به سایت مرکز مجری مصاحبه یا اداره کل آموزش و پرورش استان بومی از زمان و مکان دقیق مصاحبه مطلع شوند.معرفی‌شدگان لازم است قبل از تاریخ 98/06/05 از طریق سایت اینترنتی و شماره تلفن پردیس مجری مصاحبه  یا مراجعه حضوری، از روز و ساعت دقیق مصاحبه خود مطلع شوند.

تذکرات مهم: انجام مصاحبه و بررسی صلاحیت‌های عمومی معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت رشته‌های تحصیلی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی در آزمون سراسری سال 981398 در دو بخش مجزا به شرح ذیل خواهد بود، معرفی‌شدگان دقت کنند که در مراحل مورد نظر شرکت کرده باشند.

الف )نحوه تکمیل و ارسال فرم مشخصات بررسی صلاحیت‌های عمومی گزینش

توجه آن دسته از داوطلبان آزمون سراسری سال 1398 را که اسامی آنان در ردیف معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت هریک از رشته‌های دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی اعلام شده است، به رعایت دقیق موارد ذیل معطوف می‌دارد:

1- پس از تهیه نسخه پرینت فرم اطلاعات فردی (فرم شماره 1) مندرج در ذیل این اطلاعیه، نسبت به تکمیل دقیق آن و الصاق یک قطعه عکس اقدام و به همراه تصویر صفحات شناسنامه و کارت ملی حداکثر ظرف مدت 48 ساعت از تاریخ انتشار اسامی در سایت به وسیله پست پیشتاز به هسته گزینش آموزش‌وپرورش استان بومی خود به  نشانی مندرج در جدول شماره 5 ذیل این اطلاعیه  ارسال کنند.

2- لازم است در تکمیل فرم اطلاعات فردی دقت کافی شود بدیهی است مسئولیت هرگونه نقص در تکمیل فرم به عهده داوطلب خواهد بود.15 شرط اختصاصی برای معلم شدن؛ از قد و وزن تا سن و معدلمعلمان استخدام آزاد موفق‌ترند یا فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان؟

3-عدم تکمیل فرم اطلاعات و یا عدم ارسال به موقع آن به هسته گزینش آموزش و پرورش استان بومی به منزله انصراف از تحصیل در دانشگاه‌های مذکور بوده و برابر مقررات تصمیم مقتضی اتخاذ خواهد شد.

ب): اقدامات لازم برای انجام بخشی از مراحل گزینش و مصاحبه اختصاصی

مصاحبه جزیی از شرایط قانونی در مراحل آزمون سراسری برای پذیرش دانشجو‌معلم در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی است انجام مصاحبه اختصاصی صرفاً درمهلت مقرر مندرج در این اطلاعیه امکان‌پذیر است. انجام مصاحبه مجدد و یا تمدید مهلت اعلام شده، تحت هر شرایطی به هیچ عنوان امکان‌پذیر نخواهدبود.

1- نام، نشانی و شماره تلفن مراکز مجری مصاحبه اختصاصی از معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت رشته‌های متمرکز آزمون سراسری سال 1398 در رشته‌های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان در جدول شماره 4 مندرج در ذیل این اطلاعیه اعلام شده است.

2- انجام مصاحبه علمی-تخصصی از معرفی‌شدگان رشته‌های تحصیلی دانشگاه تربیت دبیرشهید رجایی به صورت متمرکز در تهران و براساس تقویم زمان‌بندی مندرج در سایت آن دانشگاه از روز سه شنبه 5 شهریور تا روز پنجشنبه 14 شهریور 98 انجام خواهد شد بنابراین به داوطلبان توصیه می‌شود جهت اطلاع بیشتر از زمان و مکان دقیق مصاحبه علمی- تخصصی به آدرس پرتال دانشگاهwww.sru.ac.irhttps://مراجعه کنند. آدرس: تهران- لویزان – خیابان شهید شعبانلو – دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی (شماره تماس: 22970060- 021)

تذکر خیلی مهم: معرفی‌شدگان رشته‌های تحصیلی دانشگاه تربیت دبیر شهید‌رجاییموظفند حداکثر ظرف مدت 48 ساعت از زمان انتشار فهرست اسامی دو برابر ظرفیت پذیرش در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور جهت طی مراحل بررسی صلاحیت‌های عمومی و مصاحبه گزینش به هسته گزینش آموزش و پرورش استان محل اقامت خود نشانی اعلام شده در جدول شماره 5 مندرج در ذیل این اطلاعیه  با دردست داشتن فرم شماره (1) و سایر مدارکمربوط مراجعه  کنند.

شرحانجام مصاحبه تخصصیبررسی صلاحیت‌های عمومی گزینش
معرفی‌شدگان دانشگاه فرهنگیاناستان بومی داوطلباستان بومی داوطلب
معرفی‌شدگان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجاییتهران– دانشگاه تربیت دبیر شهید رجاییاستان محل اقامت داوطلب

3- عدم حضور در مهلت مقرر برای انجام مصاحبه و سایر مراحل گزینش آن به هر دلیل، به منزله انصراف از تحصیل در رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیرشهید رجایی تلقی می‌شود و مسئولیت آن صرفاً به عهده داوطلب خواهد بود.

4-از معرفی‌شدگانی مصاحبه اختصاصی به عمل خواهد آمد کهدارای شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه شماره (2) راهنمای انتخاب رشته و بخش پیوست‌های آزمون سراسری سال 1398 و اطلاعیه‌های اصلاحی بعدی سازمان سنجش آموزش کشورکسب نمره علمی کل6500 و بالاتر در زیرگروه گروه آزمایشی مربوط برای مجاز شدن برای انتخاب رشته، داشتنحداقل معدل کل 14در دوره متوسطه دوم “معدل سه پایه اول، دوم و سوم متوسطه”، برخورداری از سلامت کامل تن و روان و شرایط مناسب جسمانی برای حسن انجام وظیفه معلمی، داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در بدو ورود به دانشگاه ( متولدین اول مهر 76 به بعد)و … باشند در غیر این صورت انجام مصاحبه علمی-تخصصی منتفی خواهد بود.

حداقل معدل و حداکثر سن تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهد کرد.

5-ویژگی‌های جسمانیمعرفی‌شدگان چند برابر توسط پزشک معتمد واجد شرایط آموزش و پرورش، صرفاً در مهلت مقرر در زمان انجام مصاحبه، باید مورد تأیید قرار بگیرد در غیر این صورت انجام مصاحبه امکان پذیر نخواهد بود.

6- موفقیت در مصاحبه اختصاصی و بررسی تایید صلاحیت‌های عمومی به منزله قبولی فرد تلقی نمی‌شود بلکه تمام داوطلبان باید واجد شرایط مصاحبه تخصصی و بررسی و تایید صلاحیت‌های عمومی بوده همچنین در گزینش نهایی که براساس ضوابط سازمان سنجش آموزش کشور انجام می‌شود، دارای بالاترین نمره علمی نهایی در مقایسه با سایر داوطلبان نیز باشند.

با توجه به اولویت انتخابی داوطلب معرفی‌شده دو برابر ظرفیت از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، مصاحبه اختصاصی در پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی به عمل خواهد آمد. بنابراین تأیید مصاحبه تخصصی داوطلب در هر یک از این مراکز به این مفهوم خواهد بود که داوطلب معرفی‌شده در تمام رشته محل‌های پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و همچنین دانشگاه تربیت دبیرشهید رجایی به لحاظ مصاحبه اختصاصی مورد تأیید آموزش و پرورش قرار داده شده است. بنابراین درصورت تایید صلاحیت‌های عمومی “گزینش” داوطلب، سازمان سنجش آموزش کشور براساس نمره علمی فرد در آزمون سراسری، مورد گزینش نهایی قرار خواهد داد.

7-با توجه به اصلاحات دفترچه شماره (2) آزمون سراسری سال 98 به داوطلبان معرفی‌شده برای انجام مصاحبه تخصصی،توصیه می‌شوداصلاحات بعدی دفترچه را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به دقت مطالعه کرده و براساس آخرین اصلاحات اعلام شده، برای مصاحبه اختصاصی اقدام کنند.

 داوطلبان معرفی‌‌شده درصورت عدم تمایل به تحصیل در کدرشته محل انتخابی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی می‌توانند در زمان انجام مصاحبه با ارائه درخواست کتبی نسبت به انصراف از تحصیل اقدام کنند یا در مراحل مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت‌های عمومی شرکت نکنند.

8- تغییر رشته و گرایش، تغییر اولویت، تغییر دوره تحصیلی، انتقال و جابجایی در بین دانشگاه‌ها و بالعکس در بدو ورود  یا در طول تحصیل تحت هیچ شرایطی امکان پذیر نخواهد بود.

9-تغییر سهمیه استان محل خدمت قبل از شروع به کار و ایفای تعهد، تحت هر شرایط اعم از تأهل، تجرد، بُعد مسافت، تکفل، سرپرستی خانواده، فوت والدین و غیره … ممنوع است.

10- مسئولیت رعایت شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی آزمون سراسری سال 1398 از سوی تمام داوطلبان متقاضی همچنین مقررات نظام وظیفه عمومی (داوطلبان ذکور) در مراحل مختلف آزمون مزبور، به عهده آنان خواهد بود.

11- محل تحصیل پذیرفته‌شدگان پس از ثبت‌نام قطعی توسط پردیس‌ها در واحدهای تابعه سطح استان طبق جدول شماره (1) صفحه 4 بخش پیوست دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 98 (مندرج در سایت سازمان سنجش آموزش کشور) تعیین خواهد شد.

در کلاس‌هایی که به حدنصاب لازم “حداقل 20 نفر” برای تشکیل در پردیس محل قبولی نرسد، سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان به تشخیص خود نسبت به جابجایی پذیرفته‌شدگان در سطح پردیس‌های کشور اقدام خواهد کرد پذیرفته‌شدگان حق هیچگونه اعتراضی را نخواهند داشت، در غیر اینصورت قبولی آنان “کان لم یکن” تلقی خواهد شد.

12-قدرت بینایی:بدون عینک و لنز، قدرت دید هر چشم باید حداقل پنج دهم باشد یا هر دو چشم حداقل ده بیستم به شرط دارا بودن قدرت دید حداقل پنج دهم در هر چشم.

13- مصاحبه در پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان مراکز مجری مصاحبه در استان‌ها یا دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی با توجه به گروه آزمایشی مربوط، برای تمام کدرشته محل‌های مورد نیاز آموزش و پرورش مندرج در دفترچه شماره (2) گروه آزمایشی مربوط، در این دانشگاه‌ها است.

14- جهت شرکت در مصاحبه به همراه داشتناصل و تصویر مدارک “کارت ملی، شناسنامه، دفترچه درمانی، درصورت وجود- دیپلم یا گواهی تأیید شده که معدل کل در آن قید شده است و یک قطعه عکس 4 ×3 که در سال جاری گرفته شده باشد” الزامی است.

15- براساس جدول تعرفه‌های آزمون سراسری، موضوع مصوبه هیئت وزیران، هر یک از داوطلبان معرفی‌شده با رعایت موارد فوق، مبلغ 34 هزار تومان به حسابی که در زمان مصاحبه اختصاصی اعلام می‌شود واریز کرده و اصل فیش واریزی را به مرکز مجری مصاحبه تحویل دهند.

 از داوطلبانی‌ که فاقد شرایط اختصاصی آموزش و پرورش بوده و بدون توجه به ضوابط اعلام شده اقدام به انتخاب رشته کرده‌‌اند مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت‌های عمومی به عمل نخواهد آمد، بنابراین اینگونه داوطلبان از واریز مبلغ مزبور خودداری کنند.

16- چنانچه فردی با ارائه اطلاعات نادرست پذیرفته یا متعاقب آن مشخص شود که شرایط لازم را نداشته است در هر مرحله از ثبت‌نام، تحصیل یا استخدام، قبولی وی لغو و حسب مورد مکلف به پرداخت خسارت‌های ناشی از آن خواهد بود.

تذکرات مهم

1) در صورتیکه روزهای تعیین شده برای انجام مصاحبه معرفی‌شدگان کفایت نکند، ممکن است مصاحبه داوطلب در روزهای بعد از تاریخ اعلام شده در جدول نیز “حداکثر تا تاریخ 16 شهریور 98 ” ادامه یابد.

2) از داوطلبان درخواست می‌شود جهت انجام مصاحبه اختصاصی در روز و تاریخ تعیین شده در این اطلاعیه و با در نظر گرفتن تذکر ذیل جدول شماره (3)، به محل تعیین شده مراجعه کنند.

3) تمام معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی مکلفند، (فرم اعلام آمادگی برای پذیرش و انجام مصاحبه اختصاصی مندرج در ذیل این اطلاعیه)را تکمیل و در زمان مقرر به مرکز مجری مصاحبه تخصصی تحویل دهند.


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : آزمون سراسری 99 , انتخاب رشته , صفحه نخست , مشاوره و برنامه ریزی , ویژه خبری
ارسال دیدگاه

*

code