خبرهای ویژه

» آزمون سراسری 99 » رمز و راز خوشبختی

تاریخ انتشار : 2019/08/29 - 18:05

 کد خبر: 20377
 694 بازدید

رمز و راز خوشبختی

خوشبختی، مثل عطری است که تا چند قطره از آن را به خودمان نزنیم، دیگران بوی آن را استشمام نخواهند کرد و خیلی‌ها، متاسفانه این عطر را در اختیار ندارند و هرگز بوی خوش رضایتمندی از زندگی‌شان به مشام نمی‌رسد، در حالی‌که پیدا کردن عطر، کار سختی نیست و تمام کسانی که علاقه‌مندند زندگی توأم […]

رمز و راز خوشبختی

خوشبختی، مثل عطری است که تا چند قطره از آن را به خودمان نزنیم، دیگران بوی آن را استشمام نخواهند کرد و خیلی‌ها، متاسفانه این عطر را در اختیار ندارند و هرگز بوی خوش رضایتمندی از زندگی‌شان به مشام نمی‌رسد، در حالی‌که پیدا کردن عطر، کار سختی نیست و تمام کسانی که علاقه‌مندند زندگی توأم با مسرتی داشته باشند، با خواندن این مطلب با راز و رمزهای خوشبختی آشنا می‌شوند.

گذشته را فراموش کنید


یکی از کلیدهای مهم خوشبختی، فراموش کردن است. هیچ‌کس تا وقتی باری از گذشته را بر دوش می‌کشد، خوشحال و شاد نخواهد بود و احساس خوشبختی نخواهد کرد. آیا شما مرتکب اشتباهی جبران‌نشدنی شده‌اید، یا تجربه‌ای تلخ و آزاردهنده دارید؟ آنچه را در گذشته برایتان اتفاق افتاده، فراموش کنید و به سادگی از آنها بگذرید. هیچ راهی وجود ندارد تا بتوانید گذشته خود را خوشایندتر سازید و لذا، بهتر است تمام انرژی خود را روی زمان حال متمرکز کنید.

بيشتر بخوانيد :

تقویت اراده رمز موفقیت در کنکور

مغزتان را هک کنید تا به موفقیت برسید

نگرانی را از پا در بیاوریم!

تاثیر معدل در کنکور ۹۹ به صورت مثبت باشد

مسئولیت حوادث را بپذیرید


راز خوشبختی، آزادی و راز آزادی شهامت داشتن است. به منظور خوشبخت بودن باید آزاد باشید و مهم‌ترین آزادی، یعنی آزادی انتخاب. مهم نیست که یک اتفاق چقدر بد و ناگوار است، چون همیشه شما انتخاب می‌کنید که نسبت به آن چه واکنشی نشان بدهید. وقتی مورد آزار و اذیت فردی قرار می‌گیرید، تصمیم با خودتان است که او را ببخشید، یا از او کینه به دل بگیرید. در هر صورت مسئول زندگی شما، خودتان هستید و چنانچه خوشحال، غمگین، شاد، با نشاط، افسرده یا بی‌حوصله باشید خودتان آن احساس را به‌وجود می‌آورید. انتخاب، نیاز به شهامت دارد. اگر مسئولیت آنچه را در زندگی‌تان اتفاق می‌افتد به گردن بگیرید، دیگر قربانی رفتار دیگران نخواهید شد.

روابط قوی و جدید بسازید


حقیقی‌ترین خوشبختی زندگی، روابط دوستانه‌ای است که در خودمان آن را می‌سازیم و در پناه آن خوشبختی واقعی را حس می‌کنیم. فقط در روابط دوستانه است که می‌توانیم دیگران را دوست بداریم و آن‌ها هم ما را دوست بدارند و هر کسی به روابط دوستانه اهمیت بدهد، به راحتی در مسیر خوشبختی قرار می‌گیرد.


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : آزمون سراسری 99 , صفحه نخست , مشاوره و برنامه ریزی , مقالات روانشناسی , گزارش , یادداشت
ارسال دیدگاه

*

code