خبرهای ویژه

» ویژه خبری » رشد ۱۰ درصدی دانش آموزان با نیازهای ویژه پذیرفته شده در کنکور

تاریخ انتشار : 2020/12/03 - 2:18

 کد خبر: 24107
 217 بازدید

رشد ۱۰ درصدی دانش آموزان با نیازهای ویژه پذیرفته شده در کنکور

سید جواد حسینی اظهار کرد: آمار پذیرفته شدگان کنکور امسال در مقایسه با سال گذشته نشان از رشد ۱۰ درصدی در حوزه دانش آموزان با نیازهای ویژه دارد. وی افزود: بر اساس آمار و ارقام ۱۲۶ نفر از این دانش آموزان پسر و ۱۸۵ نفر یعنی ۶۰ درصد قبول شدگان نیز دختر هستند. حسینی تصریح […]

رشد ۱۰ درصدی دانش آموزان با نیازهای ویژه پذیرفته شده در کنکور

سید جواد حسینی اظهار کرد: آمار پذیرفته شدگان کنکور امسال در مقایسه با سال گذشته نشان از رشد ۱۰ درصدی در حوزه دانش آموزان با نیازهای ویژه دارد.

وی افزود: بر اساس آمار و ارقام ۱۲۶ نفر از این دانش آموزان پسر و ۱۸۵ نفر یعنی ۶۰ درصد قبول شدگان نیز دختر هستند.

حسینی تصریح کرد: ۲۱ نفر از دانش آموزان با نیازهای ویژه در کنکور سال جاری رتبه های سه رقمی را کسب کرده اند و برخی از آنان نیز رتبه های زیر صد را کسب کرده اند.

وی با ارائه آماری از پذیرفته شدگان کنکور سراسری به تفکیک گروه های تحت پوشش سازمان آموزش و پرورش استثنایی اظهار کرد:

۷۱ نفر از این تعداد از گروه جسمی حرکتی، ۱۲۵ نفر از گروه با آسیب بینایی، ۱۱۰ نفر نیز از گروه با آسیب شنوایی هستند و بقیه نیز از دیگر گروه ها هستند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به برخی از رتبه های زیر صد اظهار کرد: نازنین اسد زاده از دانش آموزان با نیازهای ویژه است که رتبه ۶کشوری در گروه هنر را کسب کرده است و هم اکنون در رشته هنرهای تجسمی مشغول به تحصیل است.

وی افزود: الهام احمدی نیز رتبه ۲۴ کشوری گروه هنر را کسب کرده است و در رشته هنرهای تجسمی مشغول به تحصیل است.

بیشتر بخوانید :

زیاد فکر نکنید؛ ۳ روش برای رها شدن از فلج تحلیلی

«يادگيري» را بياموزيم!

روش های تندخوانی برای کنکور

حسینی گفت:

فاطمه چطری رتبه ۱۹و پذیرش در رشته ادبیات دانشگاه تهران، علی کرد رتبه ۵و پذیرش در رشته کامپیوتر، بهاره جودی رتبه ۹۱و پذیرش در رشته حقوق دانشگاه شهید بهشتی، علی رضا شجاعی رتبه ۳۴و پذیرش در رشته کامپیوتر و احمد رضا صمصار پذیرفته شده در رشته پزشکی دانشگاه شیراز از دیگر دانش آموزان نخبه با نیازهای ویژه هستند.

وی با اشاره به گستردگی رشته های پذیرفته شدگان گفت: بیشترین فراوانی قبول شدگان در رشته های عکاسی، مهندسی پزشکی، روانشناسی، علوم تربیتی، مهندسی مکانیک، طراحی دوخت، مهندسی شیمی، پزشکی، حسابداری، کامپیوتر و هنر می باشد.


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : ویژه خبری , آزمون سراسری 1400 , صفحه نخست , مشاوره و برنامه ریزی , کنکور سراسری , گزارش , یادداشت
ارسال دیدگاه

*

code