خبرهای ویژه

» آزمون سراسری 99 » در مسیر پرپیچ‌وخم پیشرفت: تمرکز، مهارتی زیبا

تاریخ انتشار : 2019/08/29 - 2:43

 کد خبر: 20363
 606 بازدید

در مسیر پرپیچ‌وخم پیشرفت: تمرکز، مهارتی زیبا

شیرها با اینکه هنگام شکار، بسیار متمرکزند ، در باغ‌وحش‌ها به‌ آسانی رام می‌شوند. رام‌شدن شیرها از وقتی شروع می‌شود که نگهبان باغ‌وحش با چهارپایه به سمت شیر می‌رود. در این هنگام، شیر با تمرکز، به سمت یکی از پایه‌ها یورش می‌برد؛ اما این پایان کار نیست. نگهبان بلافاصله با تکان‌دادن چهارپایه، کاری می‌کند که […]

در مسیر پرپیچ‌وخم پیشرفت: تمرکز، مهارتی زیبا

شیرها با اینکه هنگام شکار، بسیار متمرکزند ، در باغ‌وحش‌ها به‌ آسانی رام می‌شوند. رام‌شدن شیرها از وقتی شروع می‌شود که نگهبان باغ‌وحش با چهارپایه به سمت شیر می‌رود. در این هنگام، شیر با تمرکز، به سمت یکی از پایه‌ها یورش می‌برد؛ اما این پایان کار نیست. نگهبان بلافاصله با تکان‌دادن چهارپایه، کاری می‌کند که شیر، مقابل خود، هم‌زمان چهار مانع را به‌جای یک مانع می‌بیند؛ در نتیجه، به‌تدریج احساس ناتوانی و ضعف می‌کند و دست از مبارزه می‌کشد. روانکاوان از این حالت، به بیماری «شیر و چهارپایه» نام می‌برند.

شما دانش‌‌آموزان نیز اگر متمرکز نباشید، به‌ تدریج احساس ضعف و ناامیدی، بازده یادگیری‌تان را کاهش می‌دهد.

بیشتر بخوانید :

نقشه راه شما چیست؟

راه موفقیت و سربلندی
خودت را ببخش …

یکی از کاهنده‌های قوی تمرکز، چند برنامه‌ای و چند منبعی‌بودن است. تجربه نشان می‌دهد اعتماد به یک منبع کامل و برنامه‌ی مطالعاتی مناسب، سبب می‌شود با اشتیاق شورانگیز و امید وافر به موفقیت، درس بخوانید و پیشرفت کنید.

مسیر پیشرفت، اغلب مسیری هموار و مشخص نیست و باید ناهمواری‌های زیادی را مشتاقانه پشت سر گذاشت. تمرکزْ شفافیت ذهنی و توان تصمیم‌گیری و ابتکار عملِ شما را در دشواری‌های مسیر افزایش می‌دهد.

امیدوارم تمرکز همراه راستین شما در مسیر پرپیچ‌وخم، اما زیبا و هیجان‌انگیز پیشرفت باشد.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : آزمون سراسری 99 , صفحه نخست , مشاوره و برنامه ریزی , مقالات روانشناسی , مقالات مشاوره ای , گزارش , یادداشت
ارسال دیدگاه

*

code