خبرهای ویژه

» آزمون سراسری 99 » داوطلبان کنکور ۹۹ برای انتخاب نظام آموزشی جدید یا قدیم اختیار دارند

تاریخ انتشار : 2020/02/07 - 17:06

 کد خبر: 21573
 315 بازدید

داوطلبان کنکور ۹۹ برای انتخاب نظام آموزشی جدید یا قدیم اختیار دارند

داوطلبان کنکور ۹۹ برای انتخاب نظام آموزشی جدید یا قدیم اختیار دارند رئیس سازمان سنجش گفت: داوطلبان کنکور ۹۹ می‌توانند نوع نظام آموزشی خود و سؤالات آن را انتخاب کنند. ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش با اشاره به اینکه ثبت‌نام برای آزمون سراسری سال ۹۹ از روز چهارشنبه ۱۶ بهمن آغاز شد و تا ۲۴ […]

داوطلبان کنکور ۹۹ برای انتخاب نظام آموزشی جدید یا قدیم اختیار دارند
داوطلبان کنکور ۹۹ برای انتخاب نظام آموزشی جدید یا قدیم اختیار دارند

رئیس سازمان سنجش گفت: داوطلبان کنکور ۹۹ می‌توانند نوع نظام آموزشی خود و سؤالات آن را انتخاب کنند.

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش با اشاره به اینکه ثبت‌نام برای آزمون سراسری سال ۹۹ از روز چهارشنبه ۱۶ بهمن آغاز شد و تا ۲۴ بهمن ادامه خواهد داشت، اظهار‌ کرد: بر‌اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون سراسری سال ۹۹ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۲ و ۱۳ تیر ماه سال آینده برگزار خواهد شد.

وی افزود: داوطلبان باید برای ثبت‌نام به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و نکته مهم آزمون سال ۹۹ این است که داوطلبان از هم‌اکنون می‌توانند نظام آموزشی خود و سوالات آن را به دلخواه تعیین کنند، یعنی اگر داوطلبی فارغ التحصیل نظام قدیم آموزشی است می‌تواند سوالات نظام جدید آموزشی را انتخاب کند.


خدایی که در شبکه خبر صحبت می‌کرد، با اشاره به اینکه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سال ۹۹، ۳۰ درصد و به صورت مثبت است، مطرح‌کرد: پذیرش رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی در تمام دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه آزاد اسلامی به صورت متمرکز خواهد بود.

برگزاری کنکور ۹۹ در هفت کشور

رئیس سازمان سنجش درباره شرکت دانش‌آموزان مدارس ایرانی خارج از کشور در کنکور سراسری متذکر شد:  سال گذشته در ۲۰ کشور آزمون کنکور را برگزار کردیم اما برای کنکور ۹۹ به ۷ کشور کاهش یافت به عنوان مثال نمی توانستیم سوالات را به کانادا و برخی دیگر از کشورها ارسال کنیم بر همین اساس تصمیم بر آن شد در هفت کشور شرق آسیا، اروپا و کشورهای همسایه کنکور‌ برگزار شود.

بيشتر بخوانيد :

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون سراسري ۹۹

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون سراسري ۹۹

اعلام شرایط و جزئیات ثبت‌نام کنکور ۹۹_ آغاز نام‌نویسی از امروز

وی ادامه‌داد: تعداد داوطلبان کشورهایی که امسال کنکور در آنجا برگزار نمی‌شود بسیار اندک است و واقعاً برای سازمان سنجش امکان پذیر نیست در برخی کشورها آزمون برگزار کند البته در کشورهایی مانند مالزی و چین تعداد داوطلبان به ۷ و ۸ نفر می‌رسید و اگر تقاضا زیاد باشد ممکن است در آنجا نیز آزمون برگزار کنیم.

 خدایی درباره سهمیه‌ها بیان‌کرد: وزارت علوم و بهداشت لایحه پیشنهادی را به دولت ارائه کردند و دولت آن را به شورای عالی انقلاب فرهنگی فرستاد، انتظار می‌رفت این شورا روند بررسی را تسریع کند اما تا زمانی که قانون نشود سهمیه‌های قبلی باقی است.

وی گفت: نتایج اولیه کنکور ۹۹ نیمه دوم مردادماه سال آینده اعلام می‌شود و بعد از انتخاب رشته نتایج نهایی نیمه دوم شهریور اعلام خواهد شد.

 رئیس سازمان سنجش با اشاره به اینکه برای آزمون سراسری سال ۹۹ ظرفیت‌ها افزایش نداشته و روند ثابت مانند سال گذشته است درباره آزمون دکترا عنوان‌کرد: این آزمون ۹ اسفند امسال با ۲۰۰ هزار داوطلب برگزار می‌شود و آزمون ارشد نیز ۲۹ فروردین برگزار خواهد شد همچنین داوطلبان آزمون سراسری نیمه دوم اسفند امکان ویرایش اطلاعات را خواهند داشت.

منبع: تسنیم


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : آزمون سراسری 99 , صفحه نخست , مشاوره و برنامه ریزی , ویژه خبری , گزارش , یادداشت
ارسال دیدگاه

*

code