خبرهای ویژه

» آزمون سراسری 99 » حذف نشدن سهمیه‌های کنکور بر اساس قوانین بالادستی است/ باید درباره امتیازها سخت گیری کرد

تاریخ انتشار : 2020/03/30 - 12:25

 کد خبر: 21984
 461 بازدید

حذف نشدن سهمیه‌های کنکور بر اساس قوانین بالادستی است/ باید درباره امتیازها سخت گیری کرد

سید محمدجواد ابطحی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با درباره رد لایحه دولت مبنی بر حذف سهمیه‌ها در کنکور سراسری اظهار کرد: بیشتر بخوانید : وبینار بزرگ : آموزش خود هیپنوتیزم ( آلفا ) به روش شرطی سازی و آلفای ذهنی کنکور ۹۹ می‌تواند در تیر، نیمه اول مرداد یا […]

حذف نشدن سهمیه‌های کنکور بر اساس قوانین بالادستی است/ باید درباره امتیازها سخت گیری کرد

سید محمدجواد ابطحی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با درباره رد لایحه دولت مبنی بر حذف سهمیه‌ها در کنکور سراسری اظهار کرد:

بیشتر بخوانید :

وبینار بزرگ : آموزش خود هیپنوتیزم ( آلفا ) به روش شرطی سازی و آلفای ذهنی

کنکور ۹۹ می‌تواند در تیر، نیمه اول مرداد یا شهریور برگزار شود

بودجه بندی کنکور ۹۸ و کنکور ۹۹

در یک مسابقه علمی مسلماً کسانی که امکانات بیشتری دارند، استاد‌ان بهتری داشته‌اند و دوره‌های آموزشی بهتری دیده‌اند، نتیجه بهتری هم می‌گیرند، اما باید دید فضای رقابت ما فضایی است که افراد با رتبه بهتر فقط باید پذیرفته شوند؟ یا جایی هم برای طبقات دیگر که دسترسی به این امتیازات ندارند، باید وجود داشته باشد؟

او یادآور شد: در برنامه‌های سوم تا ششم توسعه و قانون جامع حمایت از ایثارگران این موضوع ذکر شده است و نمی‌توان قانون بالادستی را بر‌هم زد.

ابطحی تأکید کرد: البته باید در بعضی از قسمت‌‎ها و امتیازها سخت گیری و حد نصاب‌های حداقلی را رعایت کرد که تصور نشود یک بی سواد با تراز منفی وارد دانشگاه شود. این اتفاق افتاده است و ما باید جلوی آن گرفته شود.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : آزمون سراسری 99 , صفحه نخست , مشاوره و برنامه ریزی , مقالات مشاوره ای , ویژه خبری , گزارش , یادداشت
ارسال دیدگاه

*

code