خبرهای ویژه

» آزمون سراسری 99 » تا چه زمانی میتوان از کارنامه سبز استفاده کرد

تاریخ انتشار : 2019/09/21 - 1:02

 کد خبر: 20673
 720 بازدید

تا چه زمانی میتوان از کارنامه سبز استفاده کرد

تا چه زمانی میتوان از کارنامه سبز استفاده کرد؟؟ در این مقاله میخواهیم درباره این موضوع اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. ابتدا توضیح دهیم کارنامه سبز چیست و چه کاربردی دارد سپس درباره زمان استفاده از کارنامه سبز (محرمانه) توضیحاتی را برایتان میدهیم. کارنامه سبز به عناوین مختلفی از قبیل کارنامه نهایی و یا کارنامه محرمانه نیز شناخته میشود […]

تا چه زمانی میتوان از کارنامه سبز استفاده کرد

تا چه زمانی میتوان از کارنامه سبز استفاده کرد؟؟ در این مقاله میخواهیم درباره این موضوع اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. ابتدا توضیح دهیم کارنامه سبز چیست و چه کاربردی دارد سپس درباره زمان استفاده از کارنامه سبز (محرمانه) توضیحاتی را برایتان میدهیم.

کارنامه سبز به عناوین مختلفی از قبیل کارنامه نهایی و یا کارنامه محرمانه نیز شناخته میشود که بر مبنای سال های پیش حدود یک هفته پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری اعلام خواهد شد. کارنامه سبز کانامه سبز برای ان دسته از داوطلبین کنکور سراسری 98 صادر خواهد شد که بر اساس کارنامه اولیه ،مجاز به انتخاب رشته شده اند و در زمان تعیین شده نسبت به انتخاب رشته اینترنتی اقدام نموده اند.

بنابراین باید به این نکته اشاره کنیم که داوطلبینی که بر اساس کارنامه اولیه خود مجاز نشدند این کارنامه برای آنها هیچ کاربردی نخواهد داشت و میبایست تنها به تکمیل ظرفیت دل ببندند.

بیشتر بخوانید :

شهریه دانشگاه آزاد دندانپزشکی ۹۸ – ۹۹

بودجه بندی سوالات عربی کنکور نظام جدید و قدیم
با کدام نگرش به دانشگاه مي‌رويم؟
اعتراض به نتایج کنکور سراسری
انواع روش های تند خوانی برای مطالعه

تا چه زمانی میتوان از کارنامه سبز استفاده کرد

کارنامه سبز معمولا یکماه پس از اعلام نتایج نهایی کنکور در مهر ماه منتشر میشود.کارنامه سبز یا کارنامه نهایی ، کارنامه محرمانه ای است که برای داوطلبان آزمون سراسری که براساس کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته شده اند و در زمان مقرر نسبت به انتخاب رشته اینترنتی اقدام نموده‌اند ، صادر می شود.

کارنامه نهایی کنکور سراسری 98 حاوی رتبه داوطلب در هر یک از کدرشته‌ های انتخابی در بین متقاضیان کدرشته مزبور در سهمیه مربوط ، با توجه به نمره کل وی در همان کدرشته و همچنین رتبه آخرین نفر پذیرفته ‌شده در هر یک از کدرشته‌ های انتخابی پنجشنبه ۲۸ شهریورماه ۹۸ در سایت سازمان سنجش منتشر می شود .

طریقه استفاده از کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه


اگر شما هم جز افرادی هستید که میخواهید درباره نحوه استفاده از کارنامه سبز مطلع شوید این مقاله را تا پایان مطالعه کنید. ما در این مقاله روش استفاده از کارنامه سبز را برایتان شرح میدهیم.کارنامه سبز برای داوطلبانی است که از نتایج خود راضی نیستند، و تمایل دارند در رشته دیگری تحصیل کنند. با استفاده از کارنامه سبز داوطلبان می توانند ، رشته ی خود را رشته ی دیگری که در آن شانس قبولی دارند ، تغییر دهند ، اما ممکن است سوال ایجاد شود که چگونه این امکان وجود دارد ؟ برای یافتن پاسخ سوال خود ادامه مطلب را مطالعه کنید.
برای افرادی که مردود شده اند امکان استفاده از کارنامه سبز وجود ندارد. افرادی که مردود شدند باید منتظر مرحله تکمیل ظرفیت بمانند.  کارنامه سبز یا کارنامه نهایی اطلاعات لازم را در اختیار داوطلبانی که قصد دارند به یکی از انتخاب های پایینی انتقالی بگیرند ، قرار می دهد و  کارنامه سبز این فرصت را به داوطلبان میدهد که که اگر امکان قبولی در اولویت های پایین تر برای آن ها وجود دارد ، بتوانند از آن استفاده کنند.

جزئیات کارنامه سبز (کارنامه نهایی)

جزییاتی در کارنامه سبز وجود دارد که شما از مفهوم انها بی خبر هستید، ما در اینجا در رابطه با این جزییات توضیحاتی را ارائه میدهیم.
– زمانی که علامت ستاره (*) را مشاهده کردید یعنی شما در آن رشته پذیرفته شدید
یکسری اعداد وجود دارد که به شرح زیر است:
عدد 1 ببه معنی  رشته های دارای شرایط خاص است که انتخاب نموده اید
عدد 2 به معنی این است که حداقل در مصاحبه یکی از دانشگاه های نیمه متمرکز معرفی شده اید.عدد 3 به این معنی است که داوطلب در سهمیه مجاز دیگری به جز سهمیه نهایی پذیرفته شده است.عدد 4 نشان می دهد که وضعیت علمی و عمومی شما در رشته انتخابی توسط وزارت آموزش و پرورش در دست بررسی است.عدد 5 به این معنی است که داوطلب با توجه به ضوابط عمومی گزینش در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت معلم شهید رجایی امتیاز و نمره لازم را به دست نیاورده و در اولویت جذب قرار نگرفته است این دسته از داوطلبان می توانند حداکثر تا تاریخ 20 آبان درخواست بررسی مجدد پرونده خود را به هسته گزینش آموزش و پرورش استان سکونت خود ارسال نمایند. (درخواست هایی که پس از تاریخ فوق ارسال شوند ، بررسی نخواهد شد)عدد 7 به این معنی است که امتیاز لازم برای شرکت در مصاحبه تخصصی را به دست نیاورده اید و یا دارای شرایط لازم (سن ، معدل ، ویژگی های جسمانی و غیبت در مصاحبه ) نبوده اید.عدد 8 به معنی قبولی در رشته های چندگروهی تک ظرفیتی دانشگاه فرهنگیان ویژه داوطلبان آزاد یا تربیت معلم سابق است که در آن رشته ها ، پذیرش از گروه آزمایشی که داوطلب ، دارای نمره کل بیشتری بوده است صورت گرفته یا اینکه داوطلب ضوابط انتخاب این رشته را نداشته است.عدد 9 به این معنی است که شرایط و وضعیت علمی و عمومی شما برای پذیرش در یکی از دانشگاه های شاهد ، دانشگاه بقیه الله(عج) ، دکتری پیوسته بیوتکنولوژی ، بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبایی ، غیرانتفاعی رفاه و علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری در حال بررسی می باشد.

بیشتر بخوانید :

شرایط قبولی ذخیره دانشگاه آزاد

۱۰ پیشنهاد برای برنامه‌ریزی بهتر

چگونه روياهای مان را در ذهن‌مان تقويت كنيم؟برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : آزمون سراسری 99 , صفحه نخست , مشاوره و برنامه ریزی , مقالات مشاوره ای , گزارش , یادداشت
ارسال دیدگاه

*

code