خبرهای ویژه

» آزمون سراسری 99 » انواع روش های تند خوانی برای مطالعه

تاریخ انتشار : 2019/09/09 - 18:35

 کد خبر: 20519
 699 بازدید

انواع روش های تند خوانی برای مطالعه

تندخوانی امکان یادگیری صفحات زیادی را در زمان کوتاه، فراهم می‌سازد. جهانی که امروز ما در آن زندگی می‌کنیم، جهان سرعت است. برای این که ازاین جهان عقب نمانیم، باید با آخرین روش های دستیابی به دانش آشنا شویم و به طور صحیح از آن استفاده کنیم ؛ یکی از این روش ها، تندخوانی است. […]

انواع روش های تند خوانی برای مطالعه

تندخوانی امکان یادگیری صفحات زیادی را در زمان کوتاه، فراهم می‌سازد.

جهانی که امروز ما در آن زندگی می‌کنیم، جهان سرعت است. برای این که ازاین جهان عقب نمانیم، باید با آخرین روش های دستیابی به دانش آشنا شویم و به طور صحیح از آن استفاده کنیم ؛ یکی از این روش ها، تندخوانی است.

اکنون قصد داریم شما را با مهارت های تندخوانی آشنا کنیم:

هنگام مطالعه یادداشت هایی از بخشها و قسمت هایی که بیشترین ارتباط را با مطالعه شما دارند، تهیه کنید. بررسی کنید کتابی که مطالعه می کنید مناسب است برای تند خوانی است یا خیر.

بيشتر بخوانيد :

اعلام تازه‌ترین آمار ثبت‌نامی‌های بدون کنکور دانشگاه‌ها / ۲۸ شهریور آخرین مهلت

جزييات اعطاي تسهيلات به دانشجويان براي پرداخت شهريه
سهمیه بسیج فعال در کنکور حذف شد
اعلام تازه‌ترین آمار ثبت‌نامی‌های بدون کنکور دانشگاه‌ها / ۲۸ شهریور آخرین مهلت
فراموش کردن مطالب درسی
اهداء کتاب‌هاي کمک آموزشي، يک نذر فرهنگي ارزشمند

مشخص کنید تندخوانی چه موقع مناسب است؛ برای مثال اگر هدف شما دستیابی به یک نمای اجمالی از موضوع باشد، تندخوانی مفید است.

تندخوانی را به وسیله مروری سطحی بر عنوان های اصلی و فرعی، اولین و آخرین جمله پاراگراف و تمام پاراگراف های اول و آخر بخش ها یا فصل ها آزمایش کنید.

برای تند خوانی نیاز به تلفظ لغات نیست زیرا تمرکز روی تند خوانی را کاهش می دهد. تمرین کنید و به جای لغت، یک گروه از لغات را یکباره درک کنید. در اکثر عبارات فقط یک یا دو کلمه اساسی و مهم وجود دارند و برای استنباط معنی عبارت نیازی به خواندن بقیه کلمات نیست.

سعی کنید قبل از شروع به خواندن، یک برنامه تنظیم کنید. برای مثال فهرستی از سوالاتی که می خواهید پاسخ آنها را پیدا کنید، تهیه کنید. این امر موجب می شود هنگام تندخوانی ذهن شما به طور خودکار تمایل به ذخیره کردن اطلاعاتی کند که پاسخگوی سوالات شماست.

قبل از مطالعه در مورد موضوع، آمادگی ذهنی داشته باشید، زیرا این کار باعث می شود تندخوانی و معلومات شما پا به پای هم پیش بروند و به شما این امکان را می دهد تا از روی مطالبی که درحال حاضر می دانید سریع‌تر گذر کنید.

مروری به مطالب قبلی داشته باشید. مرتب به چند صفحه قبل از مطلبی که در حال خواندن آن هستید، برگردید و نکات اصلی را که در حال تندخوانی یاد گرفته اید به خاطر آورید. همچنین کنترل کنید در هر نگاهی که به مطالب قبلی می اندازید، آیا نکته مهم و جدیدی می یابید یا خیر زیرا امکان دارد بار اولی که تندخوانی کردید، مطالب مهم را از قلم انداخته باشید.


برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : آزمون سراسری 99 , صفحه نخست , مشاوره و برنامه ریزی , مقالات مشاوره ای , گزارش , یادداشت
ارسال دیدگاه

*

code