خبرهای ویژه

» صفحه نخست » استفاده از حجاب چادر در آزمون های مدارس و کنکور ممنوع است؟!

تاریخ انتشار : 2019/10/03 - 9:52

 کد خبر: 20828
 585 بازدید

استفاده از حجاب چادر در آزمون های مدارس و کنکور ممنوع است؟!

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور در پاسخ به این سوال که آیا در جلسات کنکور امکان اینکه دختران با حجاب چادر را مجبور کنند که چادر را به دلیل امکان تقلب از سر بردارند وجود دارد یا خیر؟ گفت: در برخی از مناطق آموزش و پرورش امکان این امر وجود دارد که از […]

استفاده از حجاب چادر در آزمون های مدارس و کنکور ممنوع است؟!

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور در پاسخ به این سوال که آیا در جلسات کنکور امکان اینکه دختران با حجاب چادر را مجبور کنند که چادر را به دلیل امکان تقلب از سر بردارند وجود دارد یا خیر؟ گفت: در برخی از مناطق آموزش و پرورش امکان این امر وجود دارد که از دانش آموزان بخواهند چادر از سرشان بردارند، ولی سازمان سنجش به هیچ وجه نمی‌تواند به داوطلبان کنکور بگوید که چادر از سرشان بردارند یا برندارند.

در شبکه های اجتماعی آمده بود که در آزمونی، از شرکت افرادی که به زینت چادر مزین بودند به بهانه‌ی شائبه تقلب ممانعت شده است.

حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور در پاسخ به این سوال که آیا در جلسات کنکور امکان اینکه دختران با حجاب چادر را مجبور کنند که چادر را به دلیل امکان تقلب از سر بردارند وجود دارد یا خیر؟ گفت: در برخی از مناطق آموزش و پرورش امکان این امر وجود دارد که از دانش آموزان بخواهند چادر از سرشان بردارند، ولی سازمان سنجش به هیچ وجه نمی‌تواند به داوطلبان کنکور بگوید که چادر از سرشان بردارند یا برندارند.

بيشتر بخوانيد :

کنکور با ساماندهی جدید سال ۱۴۰۰ اجرا می‌شود

آغاز ثبت نام پذیرفته‌شدگان رشته های بدون کنکور از فردا

علت سکوت مجلس در برابر “تخلفات برگزاری کنکور ۹۸” چیست؟!

فروشگاه اينترنتي كتاب و لوازم التحرير همشاگرديوی  افزود: ضابطه‌ای مبنی بر الزام چادر یا نبود چادر در جلسه کنکور وجود ندارد.

توکلی گفت: ممکن است، حوزه‌ای این تصمیم را بگیرد که همه چادر بردارند، ولی در مجموع هر کس می‌تواند خودش برای پوشش تصمیم بگیرد.

مشاور عالی سازمان سنجش در پاسخ به این سوال که اگر حوزه‌ای دختران را مجبور کند چادر از سر بردارند به دلیل امکان تقلب چه برخوردی با آن می‌شود؟ گفت: تاکنون به این چنین موردی برخورد نکرده‌ایم و اگر گزارشی به دست ما برسد رسیدگی می‌کنیم.


برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : صفحه نخست , مشاوره و برنامه ریزی , ویژه خبری , گزارش , یادداشت
ارسال دیدگاه

*

code