شما اینجا هستید
صفحه نخست » احتمال برگزاری امتحانات نهایی از نیمه اردیبهشت

با توجه به زمان کوتاه میان آخرین امتحان نهایی با تاریخ برگزاری کنکور سراسری سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش گفت: پیشنهاد آغاز امتحانات نهایی از نیمه اردیبهشت به به شورای عالی ارسال شده است.

عبدالرسول عمادی در خصوص گلایه‌های دانش‌آموزان پایه دوازدهم در مورد کنکور اظهار کرد: در آزمون سراسری در حال حاضر سابقه تحصیلی صرفاً منحصر به پایه دوازدهم شده است و در پایه‌های یازدهم و دهمسابقه تحصیلی تولید نمی‌کنیم.

وی ادامه داد: در نظام آموزشی قبلی عمده سابقه تحصیلی متمرکز بر پایه سوم متوسطه بود و چهار درس پیش‌دانشگاهیتأثیر ۵ درصدی داشت به‌عبارت‌دیگر ۲۵ درصد سوابق تحصیلی در پایه سوم متوسطه و ۵ درصد در پیش‌دانشگاهی بود.

عمادی خاطر نشان کرد: در نظام قبل فرصت یک‌ساله‌ای داشتیم تا سابقه تحصیلی را تولید کنیم یعنی یک سال قبل از شرکت داوطلبان در کنکور سابقه تحصیلی پایه سوم متوسطه آماده می‌شد و به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال می‌کردیم و در نظام جدید این فرصت گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دانش‌آموزان پایه دوازدهم از اول تا آخر خردادماه امتحان نهایی دارند و بلافاصله باید سابقه تحصیلی آن‌ها به سازمان سنجش ارسال شود، گفت: فرصت برای ارسال سوابق تحصیلی به سازمان سنجش آموزش کشور کفایت نمی‌کند و نکته دوم؛ فاصله میان آزمون سراسری و روز پایانی امتحان نهایی کوتاه است و این باعث وارد شدن استرس به دانش‌آموزان می‌شود.

سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: پیشنهاد ما عقب آمدن زمان امتحان است و به‌جای اینکه امتحانات از اول خردادماه شروع شود به میانه اردیبهشت‌ماه منتقل شود لذا به مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش نیاز دارد که این پیشنهاد را به وزیر آموزش و پرورش ارائه کردیم و ایشان هم طبیعتاً در دستور کار شورای عالیآموزش و پرورش قرار می‌دهند.

وی اضافه کرد: برای امسال اتفاق خاصی در مورد برنامه امتحان نهایی نخواهد افتاد و برنامه امتحان نهایی نیز مانند سال‌های گذشته تهیه و ارسال‌شده است؛ امتحان نهایی امسال از ۳۱ اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود.

عمادی در خصوص گلایه دانش‌آموزان درباره درس‌های پایه دوازدهم و سنگینی آن گفت: ۳۵ ساعت زمان مصوب پایه دوازدهم است و شورای عالی آموزش می‌شود مصوبه جدیدی ندارد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

*

code