خبرهای ویژه

» صفحه نخست » آمار نهایی انتخاب رشته کنندگان کنکور سراسری

تاریخ انتشار : 2019/08/18 - 18:06

 کد خبر: 20252
 686 بازدید

آمار نهایی انتخاب رشته کنندگان کنکور سراسری

توکلی گفت: بر اساس آمار اولیه از تعداد ۸۳۲ هزار و ۲۸۹ داوطلب مجاز، تعداد ۴۵۱ هزار و ۸۵۶ معادل بیش از ۵۴ درصد مجازین نسبت به انتخاب رشته‌های تحصیلی با آزمون اقدام کردند. حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور درباره آمار نهایی انتخاب رشته کنندگان کنکور سراسری گفت: بر اساس برنامه […]

آمار نهایی انتخاب رشته کنندگان کنکور سراسری

توکلی گفت: بر اساس آمار اولیه از تعداد ۸۳۲ هزار و ۲۸۹ داوطلب مجاز، تعداد ۴۵۱ هزار و ۸۵۶ معادل بیش از ۵۴ درصد مجازین نسبت به انتخاب رشته‌های تحصیلی با آزمون اقدام کردند.

حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور درباره آمار نهایی انتخاب رشته کنندگان کنکور سراسری گفت: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده مهلت انتخاب کدرشته‌های با آزمون سال ۹۸ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی روز ۲۶ مردادماه ۹۸ پایان پذیرفت.

بيشتر بخوانيد :

تغیرات سهمیه دانشگاه آزاد برای کنکور ۹۸

جزئیات استخدام آموزش و پرورش سال ۹۸ اعلام شد

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان ۹۸ – ۹۹

خبر خوب سازمان نظام وظیفه برای مشمولان غیرغایب متقاضی کنکور ۹۸

رشته های مناسب کنکوری های مناطق سیل زده

وی افزود: بر اساس آمار اولیه از تعداد ۸۳۲ هزار و ۲۸۹ داوطلب مجاز، تعداد ۴۵۱ هزار و ۸۵۶ معادل بیش از ۵۴ درصد مجازین نسبت به انتخاب رشته‌های تحصیلی با آزمون اقدام کردند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: آمار نهایی انتخاب رشته کنندگان متعاقبا اعلام می‌شود.

توکلی در ادامه گفت: تعداد یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۴۱۱ داوطلب در آزمون سراسری سال ۹۸ ثبت نام کردند که از این میان، تعداد یک میلیون و ۱۸ هزار و ۷۰۳ داوطلب در جلسه آزمون در روز‌های ۱۳ و ۱۴ تیرماه ۹۸ حاضر بودند که از این تعداد، ۸۳۲ هزار و ۲۸۹ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده اند.

کنکور سراسری ۹۸ در روز‌های پنج شنبه ۱۳ و جمعه ۱۴ تیر ماه برگزار شد.


برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : صفحه نخست , مشاوره و برنامه ریزی , ویژه خبری
ارسال دیدگاه

*

code