نتایج در این بخش نمایش داده می شود

۱۳ راهکار برای مقابله با خجالتی بودن

اولین گام‌ها با استفاده از این ۱۳ تکنیک برای خنثی کردن گذشته به شما کمک می‌کند، تا به خود اطمینان بیشترو اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.۱. آن را به زبان نیاورید:


نیازی به توضیح خجالتتان نیست کسانی که نزدیک به شما هستند کاملاً می‌دانند، و دیگران حتی ممکن است فرصتی برای متوجه شدن نداشته باشند احتمالاً فکرش را هم نمی‌کنند.

۲. با ملایمت رفتار کنید:


اگر دیگران خجالت شما را به رختان می‌کشند، لحن عادی خود را حفظ کنید. اگر این بخشی از یک بحث می‌شود، از آن استقبال کنید.

۳. وقتی تغییر رنگ می‌دهید:


اگر زمانی که معذبید گونه‌هایتان گل میاندازد، آن را با خجالت یکی نکنید. اجازه دهید به خودی خود تصویری ثابت از شما بماند که:”من همیشه سریع سرخ می‌شوم”.

۴. اجتناب از برچسب:


خود را تحت عنوان خجالتی یا هر چیز دیگری برچسب نزنید. اجازه دهید به عنوان یک فرد منحصر به فرد، نه یک نفر با القاب شناخته شوید.

۵. خود را ترور شخصیتی نکنید:


گاهی اوقات خودمان واقعاً بدترین دشمنیم، به منتقد درونی خود اجازه ندهید، که به شما توهین کند. در عوض، با قدرت صحبت، آن را تجزیه و تحلیل کنید تا بتوانید آن را خنثی کنید.

۶. نقاط قوت خود را بشناسید:


لیستی از تمام ویژگی‌های مثبت خود تهیه کنید – در صورت نیاز از دوستان و یا اعضای خانواده برای کمک گرفتن استفاده کنید – و هنگامی که احساس ناامنی می‌کنید آن را مرور کنید. اجازه دهید به شما یادآوری کنند چقدر باید خود را دوست بدارید.

۷. روابط را با دقت انتخاب کنید:


افراد خجالتی تمایل دارند دایره دوستی‌های کوچکتر اما عمیق‌تری داشته باشند. از این رو است که به معنی متداولی که انتخاب همکارتان به اندازه دوستتان مهم است به انتخاب افراد بپردازید. زمانی را برای افرادی که در زندگی شما هستند اختصاص داده، پاسخگو، گرم و دلگرم‌کننده رفتار کنید.

 
۸. اجتناب از قلدری و اذیت:


همیشه عده کمی وجود دارند که تمایل به خشونت دارند، اگر خطوط درستی را برای آن‌ها ایجاد کنید، و مرز‌بندی کنید. عده‌ای که اصلاً حس بدی داشتند، و بعضی کسانی که اهمیتی نمی‌دهند و باید فاصله‌ای سالم از این افراد داشته باشید.

۹. مراقب باشید:


اکثر ما با خودمان مشکل داریم، بنابراین عادت به مشاهده دیگران (بدون کنار آمدن با آنها) کرده‌ایم؛ شما ممکن است متوجه شوید که افراد دیگر از علائم ناامنی خود رنج می‌برند و شما تنها نیستید.

۱۰. به یاد داشته باشید که یک لحظه بد، به معنی این نیست که کل روز بد خواهد بود:


به ویژه وقتی که زمان زیادی را صرف افکار خود می‌کنید، همانطور که افراد خجالتی تمایل به انجام این کار دارند، تجربیات را تحلیل می‌کنند، فکر می‌کنند که یک لحظه خجالت کشیدن یک رویداد را کامل خراب می‌کند زمانی که بحث شانس به میان می‌آید تصور می‌کنند امروز برای همه روز شانس است، جز خودشان.۱۱. تخیل خاموش:


مردم خجالتی گاهی اوقات احساس عدم تأیید یا رد از طرف دیگران می‌کنند، حتی زمانی که در چنین موقعیتی نیستند.
مردم احتمالاً شما را خیلی بیشتر از آنچه تصور کنید، دوست دارند.
 
12.ساکتش کن:


گاهی اوقات زمانی که شما می‌ترسید، بهترین کار ممکن این است که با ترس‌تان مواجه شوید.

اگر شما ناامید شدید، فقط نگاه کنید و به این حس چیزی نیفزایید.۱۳. ترس‌هایتان را نام ببرید:


فهرستی از تمام ترس‌ها و نگرانی‌های خود تهیه کنید. آن‌ها را برای خود نام ببرید، برنامه‌ریزی کنید که چگونه می‌خواهید آن‌ها را از بین ببرید و به جلو بروید.


آسیب دیدگی از خجالت نباید شما را از موفقیت‌هایی که می‌خواهید، دور کند، پس این ابزار‌های ساده را امتحان کنید و‌امیدوار باشید، که برای شما جواب بدهد؛ در واقع، این‌ها تکنیک‌های خوبی هستند، چه خجالتی باشید چه نباشید امتحانشان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.