خبرهای ویژه

» پیک سنجش » ۵۰ عادت افراد بسيار موفق که بايد در مورد آنها بدانيد (قسمت اول)

تاریخ انتشار : 2020/09/01 - 9:47

 کد خبر: 23373
 522 بازدید

۵۰ عادت افراد بسيار موفق که بايد در مورد آنها بدانيد (قسمت اول)

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادي هستيد که همواره به دنبال پيشرفت و موفقيت در زندگي هستند، احتمالاً به مطالب و کتاب‌هاي زيادي درباره رازهاي رسيدن به موفقيت برخورده‌‎ايد. آيا مايل هستيد که به صورت منسجم، خلاصه‌اي از راه کارهاي مهم و برگرفته از اين کتاب‌ها را داشته باشيد؟ راه کارهايي که مي‌توانند […]

۵۰ عادت افراد بسيار موفق که بايد در مورد آنها بدانيد (قسمت اول)
اگر شما هم جزو آن دسته از افرادي هستيد که همواره به دنبال پيشرفت و موفقيت در زندگي هستند، احتمالاً به مطالب و کتاب‌هاي زيادي درباره رازهاي رسيدن به موفقيت برخورده‌‎ايد. آيا مايل هستيد که به صورت منسجم، خلاصه‌اي از راه کارهاي مهم و برگرفته از اين کتاب‌ها را داشته باشيد؟
راه کارهايي که مي‌توانند براي هميشه روش زندگي ما را تغيير دهند و تحولي در ديدگاه ما ايجاد کنند. ما در اين مقاله، اين مهم را براي شما فراهم کرده‌ايم و اميدواريم که بتوانيد از يکايک اين راه کارها يا بخشي از آنها ياري بگيريد.
1. باور داشته باشيد تا به آن چه مي‌خواهيد، برسيد.
 ذهن ما بيشتر درگير آن چيزي مي‌شود که هم اکنون در اطراف ما در حال رخ دادن است، و آن چه را که مي‌تواند اتفاق بيفتد ناديده مي‌گيريم. تنها زمانى که به «ممکن ها» باور داشته باشيد، جرات خواهيد کرد که بزرگترين آرزوها را نيز داشته باشيد و به دنبال آن، امکان بروز اتفاقات بزرگ نيز برايتان فراهم خواهد شد.
2. مشکلات را به عنوان بهترين فرصت‌ها ببينيد.
درحالي که بسياري با برخوردن به مشکلات دست از تلاش برداشته و کنار مي‌کشند، افراد موفق، از مشکلات به عنوان درس‌هايي براي پيشرفت خود يا کارشان استفاده مي‌کنند.
3. همواره به دنبال راه حل باشيد.
افراد موفق، حتي وقتي در مشکلات غرق شده‌اند، باز هم تمام تمرکز خود را روي پيدا کردن راه حل مي‌گذارند.
4. به ياد داشته باشيد که همه چيز در امتداد گام نهادن و حرکت در مسير است.
افراد موفق، بر اين باورند که بايد موفقيت را خودشان خلق کنند. آنها هيچ‌گاه منفعل و بي‌حرکت و به اميد اينکه موفقيت آنها را پيدا کند، باقي نمي‌مانند.
 5. ترس را احساس کنيد و با اين حال کار را به انجام برسانيد.
در مسير موفقيت، ترس‌هاى فراواني وجود دارند، ولي به جاي اينکه اجازه دهيد ترس شما را احاطه و در نهايت محدود کند، مانند آنچه اکثر افراد موفق انجام مي‌دهند، عمل کنيد و از آن براي پيشروي خود به جلو استفاده کنيد.
6. همواره سؤالات سازنده مطرح کنيد.
همه چيز به پرسيدن سؤالات درست بستگى دارد. افراد موفق، سعي مي‌کنند سؤالاتي را مطرح کنند که براي حرکت رو به جلو، سازنده‌تر، خلاقانه‌تر و همراه با ديدگاه مثبت‌تري باشد.
 7. بهترين روش براي هدر دادن انرژي، شکايت کردن است.
افراد موفق، مي‌دانند که ديدن نيمه خالي ليوان و منفي‌نگري، تنها سبب به وجود آمدن فازى بيهوده و غيرسازنده در فرد مي‌شود.
8. وارد بازي سرزنش کردنِ سايرين نشويد.
قبول مسؤوليت کارهايي که انجام مي‌دهيد و عواقب آن، نوعي از قدرت و توانايي را براي موفقيت در شما ايجاد مي‌کند؛ در حالي که سرزنش کردن ديگران يا شرايط بيروني، اين قدرت را از شما خواهد گرفت.
9. نقاط قوت خود را به بالاترين حد برسانيد.
لزوماً افراد موفق، با استعدادتر از سايرين نيستند، ولي از آن چه که در انجامش توانا هستند، استفاده مي‌کنند تا نتايج موفقيت آميزي کسب کنند.
10. مصمم باشيد تا به دستش آوريد.
افراد موفق، همواره مشغول، سازنده و فعالند و به جاي نشستن و فکر کردن به نقشه‌هاي بزرگ، قدم اول را، هر چقدر هم که کوچک باشد، رو به جلو بر مي‌دارند.
 11. بدانيد که موفقيت، موفقيت را جذب مي‌کند.
افرادي که موفق هستند، اطراف خود را با افرادي که طرز فکري مشابه دارند پر کرده و به دنبال چنين افرادي مي‌روند. اين اشخاص اهميت کار گروهي و روابط برد – برد را درک کرده‌اند.
 12. موفق بودن را انتخاب کنيد.
روياهاي بزرگ داشتن، بخش مهمي از موفقيت است؛ حتي اگر روياهاي بزرگ، دست نيافتني به نظر برسند. آرزومند بودن، بايد بخشي از ديدگاه و انتخاب هوشيارانه روزانه شما باشد.
 13. مجسم کنيد، مجسم کنيد، مجسم کنيد.
شما بايد موفقيت خود را با چشم ذهن خود ببينيد؛ حتي قبل از آن که اتفاق بيفتد. افراد موفق، درباره آن چه در واقعيت مي‌خواهند داشته باشند، شفاف و مطمين هستند؛ به جاي آن که بخواهند منتظر اتفاقات زندگي باشند.
14. نسخه اصلي باشيد.
افراد موفق، به دنبال آن چه موفقيت‌آميز است، مي‌روند و آن را به شکلي خلاقانه و منحصر به فرد تغيير مي‌دهند. تقليد کورکورانه، تنها تکرار ايده‌هاي ديگران است؛ بدون آنکه ايده‌اي ناب و دست اول ايجاد شود.
  15. بهترين زمان براي عمل کردن، همين الان است.
منتظر زمان مناسب بودن براي دست به کار شدن، در واقع، بهانه تراشي است. افراد موفق، مي‌دانند که هيچ زمان ايده‌آلي براى شروع وجود ندارد؛ بنابراين، اکنون بهترين زمان براي شروع است.
 16. مدام در حال يادگيري باشيد، و مدام رشد کنيد.
آموختن مداوم، کليد يک زندگي موفق است. چه به صورت آکادميک، و چه در قالب درس‌هاي زندگي، همه چيز در امتداد افزايش دانش و پيشرفت شماست.
 17. همواره به نيمه روشن زندگي بنگريد.
افراد موفق، توانايي اين را دارند که جنبه‌هاي مثبت را در هر فرد يا شرايطي بيابند.
 18. روز بدي داشتيد؟ در هر حال انجامش دهيد.
همه ما در زندگي خود، روزها و شرايط بدي را پيش‌ِ رو خواهيم داشت، ولي اين فرض نبايد بهانه‌اي براي متوقف کردن همه چيز باشد. گرفتار شدن در حال خراب، موجب تکرار چرخه توقف و شروع دوباره زندگي شده و راه رسيدن به موفقيت را کند مي‌کند.
 19. گاهي نيازمند ريسک کردن هستيم.
ريسک‌هاي حساب شده، براي موفقيت واجب هستند. بايد جنبه‌هاي مثبت و منفي آن را سنجيده و با اطمينان رو به جلو حرکت کنيد.
 20. همواره پذيراي چالش‌ها باشيد.
مديريت مشکلات و مواجهه با آنها، از واجبات رسيدن به موفقيت است. افراد موفق با چالش‌ها روبرو مي‌شوند تا بتوانند ارتقاء پيدا کنند.
 21. خوش شانسي را خودتان به وجود آوريد.
از ديدگاه افراد موفق، چيزي به نام شانس يا تقدير وجود ندارد. اين افراد کنترل را خودشان به دست گرفته و به طور هوشمندانه، بهترين‌‎ها را براي خودشان خلق مي‌کنند.
 22. ابتکار عمل به خرج دهيد.
در حالي که بسياري از افراد، منفعل هستند، افراد موفق، پويا هستند و قبل از آن که نياز باشد، دست به کار مي‌شوند.
 23. مالک احساسات خود باشيد.
مؤثر بودن در تسلط بر احساساتتان، کليد پيمودن مسير موفقيت است. اين نکته به آن معني نيست که افراد موفق، آن چه را که ما احساس مي‌کنيم ، حس نمي‌کنند؛ نه، ولي آنها بردۀ احساسات خود نيز نمي‌شوند.
 24. در برقراري ارتباط قهرمان باشيد.
تقويت مهارت‌هاي ارتباطي، فرد را به موفقيت نزديک‌تر مي‌کند.
25. با تدبير، نقشه زندگي خود را برنامه‌ريزي کنيد.
زندگي افراد موفق، تنها يک مجموعه از اتفاقات و عواقب بي‌برنامه و نامنظم نيست، بلکه اين افراد طورى عمل مي‌کنند که برنامه‌هايشان را به واقعيت تبديل کنند.    
 
افراد موفق، ميدانند که ديدن نيمه خالي ليوان و منفي‌نگري، تنها سبب به وجود آمدن فازى بيهوده و غيرسازنده در فرد ميشود
افراد موفق، به جاي نشستن و فکر کردن به نقشههاي بزرگ، قدم اول را، هر چقدر هم که کوچک باشد، رو به جلو بر ميدارند

افراد موفق، ميدانند که هيچ زمان ايدهآلي براى شروع وجود ندارد؛ بنابراين، اکنون بهترين زمان براي شروع است

*هفته نامه پيك سنجش


برچسب ها : , , , , , , , , ,
دسته بندی : پیک سنجش , آزمون سراسری 1400 , ابزارهای آموزشی , صفحه نخست , مجلات آموزشی , مشاوره و برنامه ریزی , مقالات مشاوره ای , کنکور سراسری , گزارش , یادداشت
ارسال دیدگاه

*

code