خبرهای ویژه

» صفحه نخست » جزئیات گزینش رشته‌های دارای شرایط خاص کنکور ۹۸ اعلام شد

تاریخ انتشار : 2019/08/27 - 17:52

 کد خبر: 20347
 677 بازدید

جزئیات گزینش رشته‌های دارای شرایط خاص کنکور ۹۸ اعلام شد

 اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های دارای شرایط خاص دانشگاه های شهید مطهری، شاهد، علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری، صداو سیما، علوم پزشکی بقیه الله(عج)، علوم پزشکی ارتش، دکتری پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران، مدیریت بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبائی، دانشکده غیرانتفاعی رفاه، غیرانتفاعی امام رضا (ع)، مرکز آموزش عالی تربیت مربی عقیدتی […]

جزئیات گزینش رشته‌های دارای شرایط خاص کنکور ۹۸ اعلام شد

 اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های دارای شرایط خاص دانشگاه های شهید مطهری، شاهد، علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری، صداو سیما، علوم پزشکی بقیه الله(عج)، علوم پزشکی ارتش، دکتری پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران، مدیریت بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبائی، دانشکده غیرانتفاعی رفاه، غیرانتفاعی امام رضا (ع)، مرکز آموزش عالی تربیت مربی عقیدتی سیاسی سپاه، رشته کاردانی فوریت پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی و کدرشته های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی اعلام شد.

فهرست اسامی معرفی شدگان چند برابرظرفیت هر یک از رشته های تحصیلی از بین داوطلبانی که کدرشته محل های موسسات مذکور را انتخاب کرده و حدنصاب چند برابر ظرفیت لازم را کسب کرده اند، با رعایت تقدم انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش درج شده است.

در گزینش نهایی هر رشته منحصراً کسانی قبول اعلام خواهند شد که برابر برنامه زمانی در مصاحبه و یا سایر مراحل گزینش به شرح مندرج در اطلاعیه شرکت کرده و در این مرحله موفق شوند و صلاحیت عمومی آنان نیز توسط هیئت مرکزی گزینش ذیربط تائید شده و ضوابط انتخاب رشته را رعایت کرده و همچنین حدنصاب نمره علمی نهایی برای هر رشته را نیز کسب کنند.

اسامی پذیرفته شدگان نهایی این دانشگاهها به همراه نتایج سایر رشته های متمرکز آزمون سراسری اعلام خواهد شد.

معرفی داوطلبان به عنوان چند برابر ظرفیت، به منزله قبولی نیست و کلیه معرفی شدگان لازم است برای انجام مراحل مختلف گزینش در تاریخ های مقرر به آدرس تعیین شده از طرف مؤسسات در این اطلاعیه مراجعه کنند.

بيشتر بخوانيد :

نتایج اولیه رشته‌های شرایط خاص کنکور

مهلت انتخاب رشته متقاضیان آزمون دانشگاه آزاد تمدید شد
افزایش مجدد رشته محل های کارشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد
دانلود قيدنامه زيست شناسي جامع
بانک تست زیست شناسی جامع

داوطلب ممکن است به یک و یا دو مؤسسه معرفی شده باشد، لذا داوطلبانی که به دو مؤسسه معرفی شده اند در صورت تمایل می توانند به یک مؤسسه و یا هر دو برای انجام مراحل مختلف گزینش مراجعه کند. 

عدم مراجعه داوطلبان برای انجام مراحل گزینش در هر مورد معرفی به منزله انصراف قطعی از گزینش در رشته یا رشته های ذیربط آن مؤسسه تلقی خواهد شد و وضعیت داوطلب در اولویت های بعدی وی بررسی خواهد شد. در ستون نتیجه کارنامه نهایی در مقابل کدرشته مربوطه آنان عدد یک (۱) به منزله عدم داشتن شرایط گزینش درج می شود.

آن دسته داوطلبانی که نسبت به انتخاب یک یا چند کدرشته محل از مؤسسات دارای شرایط خاص اقدام کرده ولی در این مرحله معرفی نشده اند، توجه داشته باشند عدم معرفی آنها به یکی از دلایل است. یا داوطلب شانس قبولی در اولویت های بالاتر از کدهای مربوط به رشته های تحصیلی دارای شرایط خاص را دارا است و یا اینکه فاقد حداقل نمره علمی لازم برای معرفی در این مرحله است.

دلیل عدم معرفی آنان در این مقطع، در کارنامه نتایج نهایی مشخص خواهد شد.

بنا به دلایل متفاوت (اعم از نمره علمی و ترتیب اولویت انتخاب رشته داوطلب و یا عدم رعایت استان بومی و…) هیچگونه اعتراضی در این مرحله از اعلام نتایج از سوی داوطلبان پذیرفته نیست. 

پس از اعلام نتایج نهایی در مهرماه، برای کلیه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ که نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود در سایت این سازمان در زمان مقرر اقدام کرده اند، کارنامه نتیجه نهایی تهیه و قابل رؤیت و بهره برداری خواهد بود، لذا داوطلبان در آن زمان با استناد پرینت کارنامه نتیجه نهایی می توانند درخواست خود را مطرح کنند.

معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت باید قبل از مراجعه به موسسه ذیربط، برای اطلاع از برنامه زمان و مکان، مدارک مورد نیاز و شرایط عمومی و اختصاصی جهت انجام مراحل مصاحبه، معاینه و یا سایر مراحل گزینش حتماً به پایگاه اطلاع رسانی موسسه محل مصاحبه مراجعه کنند.


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : صفحه نخست , مشاوره و برنامه ریزی , ویژه خبری
ارسال دیدگاه

*

code